قبلی
بعدی

دانستنیهایی درباره مژه مصنوعی که باید بدانید

اولین نکته درباره انواع مژه مصنوعی این است که بدانیم ماندگاری چندانی نداشته و دوام آن در بهترین حالت یک هفته الی ۱۰ روز خواهد بود. دلایل استفاده از انواع مژه مصنوعی متعدد و متنوع اند اما بیشترین دلایل برای استفاده از آن مربوط به کم پشتی مژه ها و یا پلک های افتاده چشم، ریزی یا گردی بیش از حد چشم‌ها می باشد و استفاده از انواع مژه مصنوعی می تواند راه حل مناسبی برای حل چنین مشکلاتی باشد. مژه مصنوعی در انواع مختلف می تواند به درشتی و جذابیت چشم‌ها کمک کرده و حتی فرم و حالت سایه چشم را زیباتر از آنچه هست نشان دهد، همچنین می تواند کشیدگی مناسب را در چشم‌ها ایجاد نموده و یا در موارد فانتزی، فرم گربه ای به چشم‌ها بدهد. مدل های انواع مژه مصنوعی فراوان و متنوع اند اما تقریبا به ۲ دسته بندی اصلی تقسیم می شوند: مژه مصنوعی یک تکه و مژه مصنوعی تکی. پس از این دو دسته بندی بزرگ، می توان زیرمجموعه های بسیاری با بافت های گوناگون مانند موهای طبیعی یا الیاف مصنوعی برای آن تعریف نمود که شامل مژه های ریسه ای پلاستیکی، مژه های یک تکه مویی، مژه های گوشه دار، مژه های نصفه، مژه های متری و… می باشند.

Related image

برای نصب انواع مژه مصنوعی ریسه ای یا یک تکه، باید قبل از هر چیز آرایش چشم را پاک کرده و سپس اقدام به چسباندن مژه ها نماییم. دقت کنید که هیچگونه چربی نباید روی مژه و پلک ها وجود داشته باشد. قبل از چسباندن مژه ها دست ها را نیز شسته و خشک نمائید سپس در سمت راست متقاضی قرار گرفته و در حالی که او روی صندلی تاشو به حالت نیمه نشسته قرار دارد از او بخواهید که چشم‌ها را ببندد، قبل از هر چیز می توانید به وسیله دستگاه فرمژه حالتی برگشته در مژه ها ایجاد نمائید تا مژه مصنوعی بتواند به راحتی بر مژه های طبیعی فیکس شود، سپس مژه مصنوعی را از بسته بندی اش خارج کرده و در دستهایتان حالت منحنی پلک را در آن ایجاد نمائید. هر چقدر که این منحنی نرم تر و منعطف تر باشد کار شما ساده تر خواهد بود فقط دقت کنید که این منحنی توسط فشار دستهایتان دچار شکستگی نشود، در اینصورت مژه مصنوعی غیر قابل استفاده خواهد شد.

Related image

در مرحله بعدی مقداری چسب را در قسمت زیر این مژه ها یعنی دقیقا جایی که قرار است روی مژه های طبیعی بچسبد بمالید، چند ثانیه صبر کنید تا چسب خود را بگیرد سپس با استفاده از پنس آن را روی مژه های طبیعی بچسبانید. توجه کنید که مژه مصنوعی باید دقیقا به مژه های طبیعی بچسبد نه به پوست پلک ها. می توانید از گوشه داخلی یا خارجی چشم شروع کرده و مژه ها را بچسبانید سپس با انتهای پنس فشار ملایمی روی مژه ها وارد کنید تا از چسبیدن آن اطمینان حاصل نمائید. انواع مژه مصنوعی تکه ای کاربرد گسترده ای در میکاپ خلیجی، لبنانی و اروپایی دارد و به چشم‌ها حالتی درشت و جذاب خواهد داد.

بهترین چسب ها برای استفاده از مژه‌مصنوعی استفاده از چسب‌های جراحی است که در داروخانه‌ها موجود است. مثل چسب‌های مشکی و چسب‌های سفید که در ابتدا سفید و به تدریج بی‌رنگ و شفاف می‌شوند.سعی کنید چسب را با تیوپ آن به مژه نزنید بلکه با یک خلال دندان و مشابه آن چسب را روی نوار داخلی مژه بزنید.چسب مژه را می‌توان روز قبل در پشت گوش فرد تست و تا ۲۴ ساعت صبر کرد اگر واکنشی ایجاد نشد می‌توان از آن چسب استفاده کرد. همیشه چسب را داخل یک ظرف مخصوص بریزید و در آن را محکم ببندید، بعد مژه را به چسب آغشته کنید. مژه مصنوعی این خطرات را داردبرای نصب مژه مصنوعی، از نوعی چسب مخصوص استفاده می‌شود که اگر فرد دقت نکند، ممکن است مقداری از این چسب روی مژه اصلی ریخته شود و هنگام برداشتن، تعدادی از مژه‌های اصلی هم کنده شود، یعنی نصب مکرر و طولانی مدت مژه‌مصنوعی و سپس برداشتن آن از روی چشم، به مژه‌های اصلی فرد آسیب می رساند و در صورت تکرار زیاد، فرصت جبران و رشد مجدد را به مژه‌های اصلی نمی‌دهد و در نتیجه مژه‌های فرد به مرور زمان کم می‌شود.

Image result for ‫انواع مژه مصنوعی‬‎

مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی در برخی افراد ایجاد حساسیت می کند، حتی ممکن است در اثر چند بار استفاده مداوم از مژه مصنوعی، مکان مناسبی برای رشد باکتری های مضر روی چشم ایجاد و چشم دچار عفونت شود.مالیدن ریمل چشم روی مژه‌هایی که به باکتری آلوده شده است، برای افراد دیگر هم می‌تواند مضر باشد. البته این کار بیشتر در آرایشگاه‌های زنانه انجام می‌گیرد که یک ریمل و خط چشم را برای افراد متعددی استفاده می‌کنند و باکتری را از یک فرد به فرد دیگر انتقال می‌دهند.یکی از خطراتی که در کمین افراد استفاده‌کننده از مژه مصنوعی است، تاری دید یا حتی کور شدن دائمی در اثر ریختن چسب مژه مصنوعی به داخل چشم فرد است. بنابراین افراد باید هنگام استفاده از چسب مژه مصنوعی خیلی دقت کنند. لزوم این دقت زمانی بیشتر می‌شود که فرد استفاده‌کننده از مژه مصنوعی، از لنز هم استفاده کند. در این صورت به محض احساس سوزش در چشم، باید بلافاصله لنز را از چشم درآورد و مژه مصنوعی را نیز برداشت و چشم‌ها را شست.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *