قبلی
بعدی

جراحی زیبایی مونث سازی چهره چیست؟

جراحی مونث‌سازی چهره شامل مجموعه‌ای از عمل‌های جراحی است که خصوصیات چهره را از حالت مردانه به زنانه تغییر می‌دهد. مونث‌سازی چهره شامل دستکاری جراحی خط مو، ابرو، بینی و چانه است. خصوصیات چهره اغلب اولین جنبه‌ای است که هنگام مواجهه با یک شخص جلب توجه می‌کند. صورت جزء اصلی برای تعامل با دنیای خارج است. حتی یک کودک خردسال نیز می‌تواند بر اساس ساختار چهره بطور ناخودآگاه در یک نگاه تشخیص دهد که فرد روبه‌روی او مرد یا زن است.

جراحی مونث‌سازی چهره به روش‌های جراحی پلاستیکی اطلاق می‌شود که در ترکیب با هم یک چهره مردانه را تغییر می‌دهند تا خصوصیات آن را به شکل و اندازه یک چهره معمولی زنانه نزدیک‌تر کنند. جراحی مونث‌سازی چهره بطور فزاینده‌ای در زنان ترنس مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا این جراحی دارای اهمیت برابر یا حتی بیشتر از جراحی تغییر جنسیت است و امکان حضور در اجتماع به عنوان یک زن را فراهم می‌کند. با اینکه بیشتر بیماران متقاضی این جراحی زنان ترنس هستند، اما برخی از زنانی که از مردانه بودن چهره خود خجالت می‌کشند نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند.

شرایط هر بیمار متفاوت بوده و یک برنامه‌ی انفرادی که دغدغه‌های زیبایی بیمار را برطرف می‌کند بهترین راه برای مطلوب کردن نتایج جراحی مونث‌سازی چهره است. یک روش یکتا برای تغییر چهره وجود ندارد. از طرفی تمام بیماران نیز نیازی به جراحی کامل مونث‌سازی چهره نخواهند داشت. فرایند‌های عمل پس از مشاوره و تحلیل دقیق تعیین می‌شود و جراح در کنار بیمار یک برنامه کاملاً اختصاصی را ارائه می‌کند.

برای بسیاری از تراجنسی‌ها، جراحی مونث سازی چهره یک مرحله پزشکی ضروری محسوب می‌شود تا فرد را از آشفتگی جنسی رها سازد. این جراحی حتی ممکن است بیشتر از جراحی تغییر جنسیت به فرد کمک کند و آرامش بیشتری به فرد دهد.

مطالعات نشان داده که ترنس‌های زنی که جراحی مونث سازی چهره را انجام داده‌اند کیفیت زندگی بهتر و آرامش بیشتری نسبت به افرادی که این جراحی را انجام نداده‌اند، دارند.

اقدامات لازم این جراحی زیبایی :

اقداماتی که برای جراحی مونث‌سازی چهره انجام می‌شود می‌تواند شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد.

اصلاح خط مو

در مردان معمولاً خط رویش مو بالاتر از زنان است و پیشانی بلندتری دارند و معمولاً گوشه‌های کناری مو خالی‌تر از زنان است و حالتی شبیه حرف انگلیسی “M” دارد. خط مو را میتوان با کاشت مو پایین تر آورد و گوشه‌های خالی آن را پر کرد.

بالاکشیدن ابرو

معمولاً زن‌ها مایل ابروی بالاترو منطقه پشت چشم بیشتری نسبت به مردان دارند. جراحی بالا کشیدن ابرو یکی از اقدامات مونث سازی چهره است

جراحی زیبایی بینی

مرداها معمولاً بینی بزرگتر و پهن‌تری نسبت به زنان دارند. در حالت کلی بینی زنان به سمت بالا متمایل است. جراحی زیبایی بینی یکی از موثرترین جراحی‌ها در مونث سازی چهره است

پروتز گونه

اغلب زنان گونه برجسته‌تری نسبت به مردان دارند. پروتز گونه می‌تواند گونه‌های مردانه را زنانه کند. در پروتز گونه از روش تزریق چربی یا ژل استفاده می‌شود و گونه‌ای برجسته را به فرد هدیه می‌دهد

بالا کشیدن لب

فاصله بین لب و بینی در زنان کوچکتر از مردان است و زمانی که یک زن به صورت عادی دهانش باز باشد، فاصله دندان‌های بالایی پیشین با قسمت پایینی لب بالایی بسیار کم است. برای مونث سازی چهره از زیر بینی اقدام به حذف پوست می‌کنند.

پروتز لب

زن‌ها لب های پرتری نسبت به مردان دارند و یکی از اقدامات جراحی مونث سازی چهره، پروتز لب است.

جراحی چانه

مردها چانه بلنتری نسبت به زنان دارند و در عوض زنان چانه گردتر. معمولاً چانه مردان یک حالت صاف و مربع مانند و گوشه دار است. یکی از اقدامات جراحی مونث سازی چهره، تبدیل چانه مردانه به زنانه است.

جراحی فک

فک مردان بلندتر و با زاویه بیشتری نسبت به فک زنان است و در جراحی مونث سازی چهره فک مردانه اصلاح می‌شود

جراحی سیبک گلو

مردان اغلب سیبک گلوی بزرگتری نسبت به زنان دارند و به همین علت صدای بم‌تر نسبت به زنان دارند. سیبک گلو را میتوان با جراحی اصلاح کرد و آن را زنانه کرد. جراحی سیبک گلو یکی از اقدامات مونث سازی چهره محسوب می‌شود.

سایر اقدامات کمکی

زیباسازی و جوان‌سازی چهره معمولاً همزمان با جراحی مونث سازی چهره انجام می‌شود. این اقدامات می‌تواند شامل اصلاح افتادگی پلک‌ها یا اصلاح چروک گردن باشد. این گونه اقدامات معمولاً در مواردی انجام می‌شود که مراجعه کننده سالخورده باشد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *