قبلی
بعدی

ترفندهای کاربردی برای آرایش ابروها

وقتی هر روز به آرایش صورت زیبایتان می پردازید، نباید قدرت فوق العاده ابروهایتان را دست کم بگیرید.چشم ها اولین جایی هستند که به آنها توجه می شود و ابرو به مثابه قاب زیبایی برای چشم می ماند.

شما می توانید با ابروهایی پر و کامل، قدرت و شور جوانی چشمانتان را به دیگران منتقل کنید. صاف و مرتب کردن ابروها قدم اول برای حالت دهی به آن ها است. نکته ای که در این مرحله حائز اهمیت است تعادل در قوس و کمان ابروها است.

با دنبال کردن مراحل زیر به سادگی می توانید ابروهای خود را مرتب کرده و آرایش کنید.

نگ را با استفاده از ریمل ابرو به ابروها زده و روی نقاط کم پشت بیشتر تمرکز کنید. با استفاده از نوک مداد در قسمت زیر موهای ابرو خط ملایمی بکشید تا یک “خط طبیعی” ایجاد شود.

نکته:پیش از رنگ زدن به ابرو، با برس مخصوص کمی موهای آن را به بالا و پایین شانه کنید تا افزودن رنگ به آن ساده تر شود.

دوباره ابروها را شانه بزنید تا رنگ آن ترکیب شود.

 با استفاده از یک برس مقداری پنکیک را روی مژه و ابروهای خود بزنید و پس از آن ریمل مژه و ابرو را اعمال کنید. این باعث می شود که مژه های شما به مراتب بیشتر نشان داده شود.

ضخیم کردن ابروها

اول از همه صورت را خوب بشوئید و خشک کنید و حتما قبل از شروع آرایش از یک آبرسان خوب یا کرم مرطوب‌کننده با کیفیت استفاده کنید.

 ابروها را با یک برس ابرو یا برس ریمل تمیز و یک‌بار مصرف شانه بزنید. این کار اهمیت زیادی دارد زیرا می‌خواهیم شکل طبیعی ابرو را قبل از آرایش ببینیم.

حالا با استفاده از هر یک از لوازم آرایش ابرو نظیر مداد ابرو، سایه ابرو/سایه چشم یا ژل ابرو یا ترکیبی از این مواد قسمت‌های خالی ابرو را پُر کنید. در اینجا ما از ترکیب مداد ابرو و سایه ابرو استفاده می‌کنیم. مداد ابرو به راحتی به ابرو فرم می‌دهد و البته سایه ابروی پودری حالتی طبیعی‌تر به ابروها می‌دهد.

درست از نقطه‌ای که به عنوان نقطه شروع ابرو مشخص کردید، شروع به کشیدن مداد ابرو روی ابروها کنید. نقطه شروع ابرو معمولا کم‌پشت بوده و موها به صورت پراکنده می‌رویند پس بعد از کشیدن مداد ابرو در این قسمت، ابرویی غیرطبیعی خواهید داشت اما نگران نباشید چون کار ادامه دارد. مداد کشیدن روی ابرو را ادامه دهید و توجه کنید که فقط باید سعی کنید شکل طبیعی ابرو را با مداد پُر کنید و نباید فرم ابرو را تغییر دهید.

برای پُر کردن ابرو، مداد را با ضربات نرم و کوتاه روی ابرو بکشید و به‌هیچ‌وجه از مداد ابروی خشک و خیلی تیره استفاده نکنید. اگر پوست خیلی روشن دارید، رنگ مداد ابرویی که انتخاب می‌کنید باید ۲ درجه تیره‌تر از رنگ موهای‌تان باشد و اگر پوست گرم و تیره‌تر دارید، باید مدادی انتخاب کنید که ۲ درجه روشن‌تر از رنگ موهای شما باشد.

تمام طول ابرو را با مدا ابرو پُر کنید. دقت کنید که نباید طاق ابرو را با مداد بالاتر ببرید، فقط شکل طبیعی ابرو را با مداد پُر کنید.

مداد ابروی خالی، ابروی شما را غیرطبیعی و تکه‌تکه نشان می‌دهد پس در این مرحله به سراغ سایه ابروی پودری می‌رویم تا ظاهری طبیعی‌تر به ابروها بدهیم. اگر سایه ابرو نداشتید می‌توانید از سایه چشم های مات نیز به جای سایه ابرو استفاده کنید اما دقت کنید که رنگ خیلی تیره انتخاب نکنید. سایه پودری را با استفاده از یک فرچه ابروی زاویه‌دار یا قلموی نازک روی ابروها بزنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *