قبلی
بعدی

ترفندهای زیباتر کردن موهای نازک و بی حالت

موهای حجیم و خوش حالت نشانه شادابی و جوانی است اما داشتن موهای نازک و بی‌حالت دردسرهای زیادی دارد و محدودیت‌های زیادی را به وجود می‌آورد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که شانس داشتن موهای حجیم و خوش حالت را نداشته‌اید نگران نباشید، روش‌های مختلفی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید موهای موهای نازک و بی‌حالت خود را زیباتر و حجیم‌تر نشان دهید. این روش‌ها می‌توانند ترفندهای مراقبت از مو و یا روش‌های آرایش و کوتاه کردن مو باشند که با رعایت آن‌ها زیبایی و حجم موهای شما چندین برابر خواهد شد.

موهای نازک و بی‌حالت را بیش از حد نشویید

 یک اشتباه رایج خانم‌هایی که موهای نازک و بی‌حالت دارند شستن زیاد موها است چون موهای نازک مستعد چرب شدن هستند و خانم‌ها تصور می‌کنند با شستن مکرر موها و از بین بردن چربی آن‌ها و خشک کردن و سشوار کشیدن مداوم می‌توان موها را حجیم‌تر نشان داد. اما این کار در درازمدت آسیب شدیدی به موها وارد می‌کند و باعث می‌شود که حجم موها کمتر شده و موها ضعیف‌تر و شکننده‌تر شوند. کارشناسان توصیه می‌کنند هر هفته حداکثر دو یا سه بار موهای خود را بشویید و موقع سشوار کشیدن ۹۰ درصد از رطوبت مو را خشک کنید سپس آن‌ها را برس بکشید.

از محصولات مناسب استفاده کنید

 داشتن موهای نازک و بی‌حالت به معنای آن است که شما نمی‌توانید از هر محصولی روی موهای خود استفاده کنید به خصوص محصولاتی که برای موهای حجیم و پرپشت طراحی شده‌اند. محصولاتی برای موهای نازک و بی‌حالت مناسب هستند که سبک بوده و باعث سنگین شدن و چسبیدن موها به کف سر نشوند. استفاده از یک شامپوی خشک هم برای همه خانم‌هایی که موهای نازک و چرب دارند یک ضرورت است. استفاده از اسپری آب نمک را نیز فراموش نکنید.

یک مدل موی مناسب انتخاب کنید

 اگر می‌خواهید موهای شما حجیم‌تر به نظر برسند باید مدلی را انتخاب کنید که چندلایه باشد. در مدل‌های چندلایه، موها به راحتی روی هم می‌لغزند و حجم مناسب را روی سر ایجاد می‌کنند. البته داشتن موهای نازک به معنای محدودیت زیاد در انتخاب مدل مو نیست بلکه شما می‌توانید مدل‌های متنوع و زیبایی در اندازه‌های مختلف داشته باشید

موها را تنها زمانی که کاملا خشک است شانه بزنید

اگر می خواهید موها هنگام شانه زدن آسیب نبیند به جای شانه انگشت ها را لای موها بکشید. هنگام خشک کردن با سشوار موها را از ریشه بالا نگه دارید. این کار باعث می شود موها حجیم تر نشان داده شود. بعد از این که موها کاملا خشک شد می توانید از شانه استفاده کنید. 

برای حجم دادن به موهای دم اسبی از گیره مو استفاده کنید

ابتدا موها را دم اسبی ببندید. سپس یک دسته از بالای موها جدا کنید و آن را گیره مو بزنید. دوباره موها را رها کنید تا گیره زیر موها مخفی شود. این روش حجم موهای دم اسبی را بیشتر می کند. 

روش دیگری برای حجم دادن به موهای دم اسبی
روش دیگری که برای حجم دادن به موهای دم اسبی می توانید استفاده کنید این است که به جای بستن تمام موها با یک کش مو آن ها را دو دسته کنید و با دو کش مو ببندید. 

روشی ساده و سریع برای حجم دادن به موها

اگر وقت زیادی برای آرایش موها ندارید بعد از حمام موها را در دو دسته بپیچانید و ببندید و اسپری مو بزنید. کمی سشوار بکشید و بعد از خشک شدن باز کنید. 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *