قبلی
بعدی

ترفندهایی برای داشتن رنگ موی زیبا

همه خانم ها به رنگ کردن موهایشان علاقه دارند و دوست دارند با این کار در چهره شان تنوع ایجاد کنند 

 اولین راهی که برای حفظ زیبایی رنگ مو میتوانید انجام دهید این است که رنگ موهایتان را هر چند وقت یکبار تمدید کنید، بهترین زمان برای تمدید رنگ موها هر ۶ هفته یکبار است فقط اگر موهایتان رنگ شرابی یا قرمز دارد باید زودتر آن را تمدید کنید مثلا هر ۴ هفته یکبار.

– کمتر استخر بروید و هنگام رفتن به استخر از کلاه های مخصوص استفاده کنید زیرا آب کلر دار رنگ موهایتان را داغون میکند، سعی کنید آب کلر دار با موهایتان در تماس نباشد.

موهای چرب بهتر رنگ میشوند پس حداقل تا یک روز قبل از رنگ کردن مو به موهایتان شامپو نزنید

از شامپوهایی که تثبیت کننده رنگ مو هستند استفاده کنید، این شامپو ها برای مراقبت از مو و ثابت ماندن رنگ مو هستند.

به موهایتان هر روز شامپو نزنید زیرا این کار باعث میشود رنگ موی شما کدر شود و زیبایی اولیه را نداشته باشد تقریبا یک روز در میان موهایتان را بشویید.

موهایتان را با آب داغ آبکشی نکنید زیرا آب داغ هم رنگ مو هایتان را خراب میکند و هم باعث ریزش موها میشود.

رنگ موی قرمز

علم ثابت کرده است که رنگ قرمز متابولیسم بدن و ضربان قلب را افزایش می‌دهد پس داشتن موهای قرمز چه طبیعی  و چه رنگ کرده یک مزیت است. موهای قرمز زیبا و جذاب هستند و به افرادی که پوست روشنی دارند می‌آیند اما رنگ موی قرمز دوام زیادی ندارد چون مولکول‌های رنگ قرمز نسبت به رنگ‌های دیگر مو درشت‌تر هستند و به آسانی و به طور عمیق نمی‌توانند در ساقه مو نفوذ کنند.

حتی اگر رنگ طبیعی موهای  شما قرمز باشد به مرور زمان این رنگ کدر و مرده به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید رنگ موی زیبا و درخشانی داشته باشید از یک رنگ یکدست مسی روی موهای خود استفاده کنید و اگر به طور طبیعی موی قرمز دارید کراتینه کردن موها به شما توصیه می‌شود. برای نگهداری از موی قرمز توصیه می‌شود تا ۴۸ ساعت پس از رنگ کردن مو از شامپو زدن موها خودداری کنید. ترجیحا شامپو زدن را به یک یا دوبار در هفته محدود کنید و از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. موها را با آب ولرم آبکشی کنید و هفته‌ای یکبار از ماسک آبرسان مو استفاده کنید.

 رنگ مشکی

اگر موهای قهوه‌ای تیره یا مشکی دارید و از بی‌حالت بودن و کسل کننده بودن موهای خود خسته شده‌اید بهترین کار این است که از هایلایتی یک یا دو درجه روشن‌تر در قسمت پایین موها استفاده کنید تا رنگ موی زیبا و چهره‌ای شاد و جوان‌تر داشته باشید. این هایلایت با اومبره و بالیاژ تفاوت دارد و در واقع یک درجه تیره‌تر از آن است که به آن سومبره Sombra می‌گویند. این کار به موهای شما عمق و حجم می‌دهد و از حالت یکنواخت و تک بعدی خارج می‌کند.

از آنجایی که سومبره روی ضعیف‌ترین قسمت مو یعنی نوک موها انجام می‌شود نیاز به مراقبت بیشتری دارد تا موها شاخه شاخه و شکننده نشوند. اگر موهای شما حالت دار است و صاف و لخت نیست این خطر جدی‌تر خواهد بود. برای پیشگیری از موخوره، موها را با آب داغ نشویید و حتما در قسمت نوک موها از روغن و حالت دهنده و نرم کننده مناسب استفاده کنید.

رنگ موی بلوند

برای موهای قهوه‌ای و تیره باید از نوک موها برای ایجاد حجم و عمق استفاده کنید اما در مورد موهای بلوند و بورشرایط کاملا برعکس است. بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند برای پوشش دادن موهای سفید خود از رنگ‌های بلوند قوی استفاده کنند اما داشتن موهای خیلی روشن چهره شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد و نتیجه چندان راضی کننده نخواهد بود. برای این که چهره‌ای جوان‌تر و جذاب‌تر داشته باشید توصیه می‌کنیم ریشه موهای خود را تیره‌تر کنید.

این ترفند به موهای شما عمق می‌دهد و هم موهای سفید را به خوبی می‌پوشاند. حتی اگر رنگ طبیعی موهای شما قهوه‌ای (بدون سفید) باشد نیازی به رنگ کردن ریشه‌ها هم ندارید و کافی است اجازه دهید موها رشد کنند، به همین سادگی! برای مراقبت از چنین موهایی لازم است کمتر از شامپو استفاده کنید و ترجیحا شامپوهای ملایم فاقد سولفات به کار ببرید. ترجیحا موها را به صورت طبیعی خشک کنید و از سشوار و ابزارهای حرارتی برای موهای بلوند استفاده نکنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *