قبلی
بعدی

تاریخچه برند لوکس رالف لارنس

رالف لورن با نام اصلی رالف روبن لیفشیتز  Ralph Rueben Lifshitz (متولد ۱۴ اکتبر ۱۹۳۹، نیویورک، ایالات متحده آمریکا)، طراح مد که با توسعه نام تجاری خود در کنار تصویری از شیوه زندگی نخبگان آمریکایی، یکی از موفق ترین امپراتوری های مد جهان را تحت نام برند رالف لورن ساخته است.

او سومین فرزند از ۴ فرزند خانواده بود که از پدر و مادری مهاجرین از بِلاروس، به دنیا آمد و در شهر نیویورک زندگی خود را آغاز کرد. در دوران نوجوانی او و برادرش جری، نام خانوادگی خود را به لورن تغییر دادند. پس از گذراندن دبیرستان، در کلاس های شبانه آموزش تجارت شرکت و روزها به فروشندگی پرداخت.

کار کردن در یک کمپانی کراوات سازی، الهام بخش رالف برای ایجاد کسب و کار خود و تولید دستمال گردن شد.
او اولین خط تولید لباس های مردانه را در سال ۱۹۶۸ با لباسهای کلاسیک تودو عرضه و در سال ۱۹۷۱ اولین خط تولید لباسهای زنانه را راه اندازی نمود.

در سال ۱۹۷۲ رالف لورن محصولی را عرضه کرد که در واقع می توان آن را به عنوان بخشی از امضا یا اثر انگشت او به حساب آورد: پیراهن ورزشی مِش. که در رنگ های مختلف راهی بازار شد و این نماد تجاری روی لباس وزرشکاران مطرح نیز نقش بست.

سبک رالف لورن از زمانی به یک پدیده در کشورش تبدیل شد که در سال ۱۹۷۴ به بازیگران مرد فیلم گَتسبی بزرگ The Great Gatsby لباس های برند رالف لورن پوشانده شد. در سال ۱۹۷۷ نیز برخی از لباس های وودی آلن و دایان کیتون در آنی هال Annie Hall توسط او طراحی و تولید شد.

رالف لورن درباره سبک خود می گوید: “من علاقه مند به طول عمر، جاودانگی و ابدیت هستم. سبک، مد نیست.”

کار او در طول دهه های بعد منعکس کننده این شعار به عنوان کشف ایده های جدید بود اما همیشه تمرکز اصلی لباس هایش بر لباس های کلاسیک آمریکایی قرار داشت.

در سال ۱۹۸۳ با تثبیت برند رالف لورن در تولید لباس هایی با سبک خاص، تجارت خود را گسترش داد که طیف وسیعی از لوازم خانگی مانند بالش، تخت، لوازم جانبی حمام، مبلمان و رنگ های خانگی را شامل می شد.

کار به همین جا ختم نشد. ایجاد خطوط لباس و لوازم جانبی هدفمند برای مخاطبان بیشتر با طیف گسترده ای از قیمت ها، برچسب تجاری او روی خطوط تولید شلوار جین و لباس های کودکان و حتی عطر نیز نقش بست. سرانجام در دهه ۱۹۹۰، برند رالف لورن و فروشگاه هایش جهانی شدند.

در سال ۲۰۱۵ او اعلام کرد که به عنوان مدیر عامل برند رالف لورن به کار خود خاتمه می دهد، هرچند که همچنان به عنوان مدیر اجرایی و افسر ارشد خلاق مشغول به کار است. جمع آوری اتومبیل هایی با سبک خاص از جمله علاقه مندی های اوست و در واقع لورن یک کلیکسیون دار اتومبیل های نادر و کلاسیک است. در سال ۲۰۱۱، تعدادی از ماشین های این مجموعه در پاریس به نمایش داده شد.

از اکتبر سال ۲۰۱۵، لورن  با ثروتی به ارزش بیش از ۶ میلیارد دلار، در بین ۲۰۰ فرد ثروتمند دنیا جای گرفت.

لورن در سال ۱۹۶۴ با ریکی آن لوی بیرو که معلمی خصوصی و نیمه وقت بود، ازدواج کرد که ماحصل آن سه فرزند به نام های اندرو، دیوید و دیلن است. اندرو فیلم ساز است و دیلن، مالک Candy Bar Dylan  فروشگاه آب نبات شهر نیویورک است. از این میان تنها دیوید در کمپانی پدر مشغول به کار است و در سال ۲۰۱۱ با لورن بوش، خواهر رئیس جمهور آمریکا جورج دبلیو بوش ازدواج کرد.

ورن هنگامی که در اواسط دهه ۱۹۸۰ تحت عمل جراحی قرار گرفت تا یک تومور خوش خیم را از مغزش بیرون بکشد، از آن زمان به بعد بودجه تعدادی از تحقیقات سرطان را تأمین و در سال ۱۹۸۹ نیز مرکز تحقیقات سرطان پستان نینا هید دانشگاه Georgetown را تاسیس کرد.

امسال مانند سال های گذشته لورن در هفته مد نیویورک باشکوه ظاهر شد. تقارن این رویداد با جشن پنجاهمین سال تاسیس برند رالف لورن حضور او را متفاوت کرده بود.

فایننشیال تایمز درآمد این شرکت در سال ۲۰۰۹ را بیش از ۵ میلیارد دلار ارزیابی نموده بود. همچنین سود خالص این شرکت در سال ۲۰۰۹ نیز بالغ بر ۴۰۶ میلیون دلار بود. تعداد کارمندان پولو رالف لورن در سال ۲۰۰۶ بیش از ۱۲۸۰۰ نفر اعلام شده‌است. در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ به دنبال موفقیت‌های هنگفت Polo، فوربز (Forbes) ثروت شخصی لورن را حدود ۶ میلیارد دلار تخمین زده و او بین ۲۰۰ فرد ثروتمند جهان قرار گرفت.

رالف لورن  با ثروتی بالغ بر ۶/۴ میلیارد دلار، توسط مجله فوربز صد و هفتاد و سومین فرد ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۰ معرفی شد

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *