قبلی
بعدی

بیبی بوتاکس چیست و چه مزایایی دارد

اصطلاح بیبی بوتاکس Baby Botox از اصطلاحات جدید در دنیای زیبایی است  کلمه بیبی در این اصطلاح به معنای خفیف و سبک است پس بیبی بوتاکس بوتاکسی است که با غلظت و دز کمتر زیر پوست تزریق می‌شود.

کسانی که می‌خواهند خطوط و چروک‌های روی صورت خود را محو کنند بدون آن که حرکت‌های عضلات صورت محدود شود. فرآیند انجام بیبی بوتاکس کاملا مشابه بوتاکس معمولی است و تنها تفاوت آن در میزان استفاده از ماده مصرفی یعنی سم بوتولینوم است. محل تزریق در این نوع بوتاکس نیز تفاوتی با بوتاکس معمولی ندارد و بیشتر توسط افرادی استفاده می‌شوند که می‌خواهند تزریق بوتاکس را برای اولین بار امتحان کنند.

در این نوع روش درمانی به جای تزریق مقدار استاندارد سم بوتولینوم، متخصص تزریق مقدار خیلی کمتری از این سم را زیر پوست شما تزریق می‌کند که اثر آن خفیف‌تر است و ماندگاری کمتری هم دارد چون عضلات صورت به طور کامل فلج نمی‌شوند و برخلاف درمان معمولی بوتاکس که بیش از ۴ ماه دوام دارد این نوع درمان موقتی‌تر است و هر دو تا سه ماه یک بار باید تجدید شود. این نوع درمان برای افرادی که می‌خواهند چهره‌ای طبیعی و شاداب داشته باشند و مصنوعی و یخ زده به نظر نرسند و در عین حال از شر چروک‌های سطحی هم خلاص شوند بهترین گزینه است.

ماده‌ای که در تزریق بیبی بوتاکس استفاده می‌شود از نظر فرمول هیچ تفاوتی با ماده بوتاکس معمولی ندارد و متخصص آن را در همان نقاطی تزریق می‌کند که در تزریق معموی بوتاکس انجام می‌شود. تنها تفاوت این نوع تزریق با تزریق معمولی در مقدار ماده‌ای است که در این نقاط تزریق می‌شود که باعث می‌شود ظاهری طبیعی و شاداب داشته باشید و صورت شما مصنوعی و غیرعادی به نظر نرسد. نتیجه این نوع بوتاکس از نظر حذف چروک‌ها کاملا مشابه بوتاکس معمولی است اما دامنه حرکت عضلات گسترده‌تر است و تغییر چندانی نخواهد کرد

تزریق خفیف بوتاکس را می‌توان روی هر قسمتی که تزریق بوتاکس معمولی انجام می‌شود انجام داد اما سه قسمت از صورت بیشتر از بقیه به تزریقبیبی بوتاکسجواب می‌دهند. این نقاط عبارتند از خط اخم، خطوط پیشانی و خطوط پنجه کلاغی زیر چشم.
روش انجام این نوع تزریق از نظر تکنیکی هم هیچ تفاوتی با بوتاکس معمولی ندارد و مستقیما روی نواحی مشخص شده انجام می‌گیرد و همان قوانینی که در مورد بوتاکس معمولی رعایت می‌شود برای بیبی بوتاکس هم صادق است مثلا اگر قرار است تزریق روی خطوط پیشانی انجام شود باید روی خط اخم هم تزریق صورت گیرد.
نتیجه این نوع تزریق حداکثر دو ماه ماندگاری دارد که این مورد در بیماران مختلف متفاوت است، در تزریق معمولی ماندگاری نتیجه بین سه تا چهار ماه است.
قبل از انجام زریق بیبی بوتاکس لازم است که با پزشک متخصص خود مشورت کنید و او این درمان را به شما توصیه کند.
میزان ماده تزریقی در همه انواع بوتاکس بستگی به قدرت عضلات شما دارد به طور مثال مقدار استاندارد برای خط اخم در بوتاکس معمولی بیست واحد و در بوتاکس بیبی ده واحد است.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *