قبلی
بعدی

باورهای غلط و نادرست آرایشی را بدانید

آرایش و زیبایی سن و سال مشخصی نمی خواهد.اینکه تبلیغات زیبایی گران قیمت، بیشتر با افراد جوان نشان داده شده به این معنی نیست که درست بوده و دیگران نمی توانند از آن استفاده کنند . هر مجله یا کتابی در مورد زیبایی بخوانید شامل اصولی است که توصیه شده از آنها پیروی کنید. اگر به پیشخوان یک فروشگاه بزرگ مراجعه کنید، دلایل فراوانی می شنوید که چرا باید هزینه نسبتا زیادی برای کرم دورچشم با فلان مارک یا کرم ضدچروک با مارکی دیگر بپردازید و سعی دارند متقاعدتان کنند که برای کرمی که ده سال صورت تان را جوان تر می کند، این اصلا هزینه زیادی نیست.

یا مثلا مادرتان اصرار دارد قبول کنید که موهای به این بلندی مناسب سن و سال تان نیست. دختر نوجوان تان هم احتمالا التماس تان می کند که موهای خاکستری تان را رنگ کنید.

درست است که با بالا رفتن سن، موهای مان شکننده تر شده و به انبوهی زمانی که ۲۵ یا حتی ۳۵ سال داشتیم نیست، اما بسیاری از خانم ها در سن ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سالگی هم می توانند موهای خوب و زیبایی داشته باشند. اگر موهای شما فرم و حالت زیبایی دارد و متناسب با صورت تان است، می توانید تا هراندازه که دوست دارید بلند نگهش دارید.

اگر احساس می کنید موهای بافته شده به شما می آید، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید در این سن و سال موهای تان را ببافید. تردید نداشته باشید و چشمان گردشده دخترتان را نادیده بگیرید.

اینکه در تمام روزهای سال، فقط یه کرم پودر داشته باشید، اصلا کار درستی نیست و می تواند زیبایی پوستتان را کاهش دهد. اگر خودتان هم به پوستتان دقت کنید، می بینید که در بعضی از روزهای ماه (مخصوصا در ایام عادت ماهانه) و فصل های گرم و سرد، رنگ پوست تغییر می کند و تیره تر و روشن تر میشود. پس با توجه به این تغییرات کرم پودر بزنید.

در مورد جای اسپری کردن عطر هرکسی قانون خودش را دارد. یک از صاحبنظران در این مورد توصیه می کند عطر را بین ترقوه و سینه های تان اسپری کنید.

بعضی ها نیز اصرار دارند که باید عطر را روی نقاط نبض دار استفاده کرد:مچ ها یا پشت گوش ها. برخی دیگر هم فکر می کنند باید عطر را در هوا اسپری کرده و از میان آن رد شویم!
واقعا قانونی وجود ندارد جز این که بهترین کار این است آن را مستقیما روی لباس اسپری نکنیم. شما هم می توانید شیوه مورد علاقه تان را انتخاب کنید و راحت باشید.

رنگ‌هایی که متضاد با رنگ چشم و رنگ آرایش چشمان شما هستند می‌توانند جالب باشند اما این بدین معنی نیست که نتوان سایه‌ی چشم را با رنگ چشم هماهنگ کرد. بعنوان مثال اینکه کسانی که چشمان قهوه‌ای دارند نمی‌توانند از سایه چشم قهوه‌ای استفاده کنند، و یا سایه چشم آبی به کسانی که چشمان آبی دارند نمی آید اشتباه است. در حقیقت با هماهنگ کردن رنگ‌ها با یکدیگر می‌توانید آرایشی بسیار جذاب بوجود آورید.

این بزرگترین باور اشتباه است که بسیاری از مردم آن را باور دارند! بهتر است که تا حد امکانکانسیلر خود را نیز همانند کرم زیرساز(کرم پودر) خود با رنگ پوست صورتتان هماهنگ کنید. کانسیلرهای روشن‌تر، تنها باعث این می‌شوند که نقاط تیره‌ی پوست شما بیشتر نمایان شوند و ناهماهنگی‌های دیگر نیز بیشتر به چشم می‌آیند.

در واقع هیچ تحقیق و پژوهشی مبنی بر این‌که آرایش کردن به تنهایی سبب ایجاد آکنه بر روی پوست می‌شود وجود ندارد. بهداشت ضعیف و استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و منقضی شده می‌توانند سبب بوجود آمدن آکنه و مشکلات پوستی دیگر شوند. علت اصلی نهفته‌ی دیگر درباره جوش زدن پس از مهمانی‌ها و و یا جشن‌های عروسی می‌تواند رژیم پاکسازی نادرست، خوابیدن با آرایش، استفاده از براش‌های آلوده و غیره باشد. همچنین جوش‌ها می‌توانند به علت استفاده از محصولاتی که با پوست شما سازگاری ندارند ایجاد شوند. به عنوان مثال استفاده از زیرساز مرطوب کننده بر روی پوست‌هایی که بسیار چرب هستند سبب ایجاد جوش می‌گردد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *