قبلی
بعدی

بازدید کم پست اینستاگرام|آیا پیج اینستاگرام من شادوبن شده | چگونه شادوبن را رفع کنم

 

شادوبن ، مسدود کردن و بلاک کردن کاربرانی است که محتوایی برخلاف قوانین اینستاگرام منتشر می کنند، اما هیچ اطلاعی در این خصوص به کاربران داده نمی شود. اگر شما شدوبن شده اید پست های شما برای کسانی که شما را فالو نکرده اند ، بوسیله سرچ هشتگ یا اکسپلور نشان داده نمی شود که این مانع از دریافت فالوئر بیشتر می شود که اگر از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می کنید شدوبن می تواند باعث کاهش مشتری و در نتیجه درآمد شما شود. این عمل شدوبن را اولین بار توییتر  انجام  داد و کاربرانی که توییت های توهین آمیز می گذاشتند آنها را فیلتر می کرد ، با یک تفاوت ، که بر خلاف اینستاگرام به کاربران خود اطلاع می داد.

چگونه بفهمیم که شادوبن شده ایم ؟

چک کردن از طریق سرچ هشتگ بهترین راه برای این است که بفهمید که شادوبن شده اید یا نه…. برای این کار یک پست جدید در پیج خود با دو تا سه هشتگ غیر معروف در کپشن و هم در کامنت بگذارید سپس چک کنید که آیا پست های شما برای اکانت هایی که شما را فالو نکرده اند از طریق هشتگ نشان داده می شود یا نه (رعایت این نکته ضروری است که از هشتگی استفاده کنید که به صورت روزانه اپدیت نمی شود).

نکاتی برای اجتناب از شدوبن شدن که هر بند را جداگانه توضیح خواهیم داد :

۱-                       از هشتگ های ممنوعه استفاده نکنید

۲-                       از برنامه ها و نرم افزارهای فالو کردن اتوماتیک استفاده نکنید

۳-                       از انجام فعالیت های زیاد در اینستا خودداری کنید

۴-                       هشتگ های تکراری استفاده نکنید

۵-                       اطمینان حاصل کنید که از سمت کاربران ریپورت نشده اید

به عبارتی شدوبن را می توان این طور هم تعریف کرد که تنبیه یا جریمه های است از سمت اینستاگرام برای کسانی که رفتار غیرمعمول داشته باشند.

توضیح موارد عنوان شده :

۱-با توجه به میلیون ها کاربری که در اینستاگرام فعالیت دارند کنترل هشتگ گذاری برای اینستاگرام کار دشواری است. بنابراین گاهی یک هشتگ عادی و بی ضرر  مانند #beautysalon  که برای یک سالن زیبایی می باشد می تواند به صورت نامناسب در محتواهای بن شده یا همان ممنوعه مثل تصاویر پورن یا تصاویر نژادپرستانه استفاده شود که وقتی این اتفاق می افتد و اینستاگرام هم متوجه می شود یا آن هشتگ را کامل حذف میکند و یا آن را محدود میکند. بنابراین هشتگ های خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچکدام از آن ها بن شده نباشد.

۲- از نرم افزارهایی که به صورت اتوماتیک فالو می کنند یا فالوئر میخرند استفاده نکنید . تغییرات جدید اینستاگرام باعث شده تا استفاده از این نرم افزارها باعث شوند تا شدوبن شوید….لایک و کامنت خودکار شامل این قوانین می شود. حتی اگر سال های پیش از این سرویس ها استفاده کرده باشید، ممکن است هنوز به اکانت شما وصل باشد. همچنین ربات آنفالو نیز موجب شدوبن خواهد شد.

۳- از انجام فعالیت های زیاد در اینستاگرام اجتناب کنید.

اطلاع دارید که برای لایک کردن، کامنت گذاشتن یا فالو و آنفالو محدودیت هایی وجود دارد…. این محدودیت ها شامل تعداد لایک عکس ها ، تعداد کامنت ها زیر پست ها و تعداد افرادی هست که فالو یا آنفالو می کنید. معمولا بیشتر از ۱۵۰  لایک و ۶۰  کامنت در یک روز  و  ۳۰ عدد فالو در یک ساعت انجام ندهید.

۴-به استفاده از هشتگ های تکراری پایان دهید این یعنی اینکه این کار دلیل شدوبن آن ها می شود، اگر در یک دوره زمانی از هشتگ های تکراری استفاده کنید ممکن است از نظر اینستاگرام اسپم باشد، پس بهتر است هستگ های خود را به روز کنید.

۵-  مطمئن شوید از طرف کاربران ریپورت نشده اید. همیشه مراقب ریپورت شدن از طرف کاربران باشید . اگر آنها تایید کنند که شما خطایی انجام داده اید ، ممکن است اینستاگرام اکانت شما را غیرفعال کند یا در معرض شدوبن قرار بگیرید. با اینحال در بعضی مواقع به علت انگیزه های ناعادلانه مردم ، ریپورت می شوید که در این صورت می توانید از اینستاگرام درخواست کنید تا بررسی کند و رفع ریپورت شوید.

نکته اساسی و مهم این است که باید بدانید چگونه می توانیم اکانت خود را از شدوبن نجات دهیم..

چندین دستور العمل برای رهایی از شدوبن وجود دارد که بیشتر کاربران بعد از ۲ الی ۳ هفته از بند شدوبن رها می شوند.

۱-                       اکانتتان را  از حالت بیزینسی به شخصی personal تغییر دهید

۲-                       مدت کوتاهی فعالیت نداشته باشید و پست نگذارید مثلا حدود ۲ تا ۳ روز

۳-                       به اینستاگرام ایمیل بزنید و مشکلات را شرح دهید از طریق report problem

۴-                       تغییر زیاد لوکیشن از نظر اینستاگرام مشکوک است و باعث شدوبن میشود

۵-                       مطمئن شوید هیچ اپلیکیشنی جهت جذب فالور به اکانت شما  وصل نمی باشد.

اما یکی از مهمتری راههایی که می توان دریافت که پیجمان شادوبن شده است یا خیر استفاده از این لینک می باشد:

https://triberr.com/instagram-shadowban-tester

بعد از ورود به این سایت، ایدی پیج را ثبت کنید. سپس روی کلمه ANALYZE کلیک نمائید.

صفحه ای به شکل زیر باز می شود که در آن هشتگهای شادوبن شده را نشان می دهد.

و حرف آخر اینکه : اینستاگرام با گذشت زمان الگوریتم خود را تغییر میدهد  این باعث رشد یا کاهش تعامل می شود. و هر روز یک تله جدید می گذارد تا از نقض قوانین جلوگیری کند پس با احتیاط به فعالیت خود ادامه دهید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *