قبلی
بعدی

ایده هایی برای عکاسی روزهای برفی

فصل زمستان یکی از زیباترین فصول برای عکاسی است، در این فصل زیبا مناظری شگفت انگیز و با آرامش خلق می شود که می توان آن ها را با کمک هنر عکاسی ثبت کنیم. در این بخش ژست عکس در برف را قرار داده ایم تا بتوانید عکس های زیبا و منحصر به فرد بگیرید.

بزرگترین چالش در زمان عکاسی در فضاهای پر از برف مسئله تنظیم نورسنج دوربین است . مهم نیست که دوربین DSLR موجود در دست شما تا چه اندازه پیشرفته باشد نکته مهم آنجاست که نورسنج های داخلی دوربین برای سنجش نور از سوژه های نرمال با بازتاب نور متوسط می باشند . عکاسی از مناظر در تابستان با علفهای سبز ؛ درختان به رنگ سبز تیره ؛ آسمان آبی و ابرهای تیره و سفید و سطوح مختلف بازتاب ها در یک صحنه ؛ موجب ایجاد تعادل در نور وارد شونده به دوربین می شوند و در بسیاری از زمان ها نورسنج دوربین برآورد نسبتا صحیحی از این صحنه ها را به دست خواهد آورد . به زبان ساده تر در این صحنه ها میانگین صحیحی از نقاط تاریک و روشن موجود در صحنه به دست آمده و در نهایت نوردهی نهایی برایندی از روشنایی کلی با یک تنالیته خاکستری میانی خواهد بود .

به طور معمول برف تازه بر زمین نشسته بسیار روشن تر بوده و بازتاب نور بسیار شدیدی دارد اما دوربین این برف را خاکستری رنگ در نظر گرفته و تصور می کند که برف ۱۸ درصد از نور را بازتاب می دهد و به همین دلیل است که در بیشتر عکس های گرفته شده در هوای برفی , رنگ برف به صورت تیره تر و کم نورتر دیده می شود .

برای اینکه بتوانید بعد از عکاسی ادیت خوبی روی عکس ها داشته باشید از فرمت raw برای عکاسی استفاده کنید.

برای ثبت حرکت دانه های برف هنگام بارش از سرعت شاتر بالا میتوانید کمک بگیرید. اگر سرعت شاتر پایین باشد دانه های برف به صورت خطوطی تیره و تار ثبت میشوند.

White balance دوربین را از حالت اتوماتیک در آورید و آن را دستی تنظیم کنید. میتوانید از گزینه مد ابری کمک بگیرید. اگر در حالت اتوماتیک عکس برداری انجام شود باعث میشود که رنگ برف به سمت آبی یا خاکستری متمایل شود.

عکاسی بعد از یک شب برفی یا وقتی که بارش برف متوقف شده و خورشید بالا آمده و برفها شروع به آب شدن میکنند را حتما در برنامه عکاسی در زمستان خود قرار دهید. در این مواقع شاهد مناظر فوق العاده ای برای ثبت کردن هستیم.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *