قبلی
بعدی

اصول ست کردن با رنگ بنفش + عکس

معمولا رنگ بنفش به عنوان رنگ سلطنتی و لاکچری در گوشه گوشه ی  قصر پادشاهان  و  فاتحان تا لباس ملکه الیزابت یا کیت میدلتون به چشم میخورد. بدانید و آگاه باشید که رنگ بنفش یکی از خاص ترین رنگها میباشد و از گذشته ی دور رنگ بنفش را به عنوان رنگ معنویت و عوالم بالا میشناختند.

Related image

رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ اصلی آبی و قرمز به وجود می آید. این رنگ ترکیبی که از قضا رنگ سال ۲۰۱۸ نیز انتخاب شده است، قابل ست شدن با بسیاری از رنگ های گرم و سرد و خنثی است.
توجه داشته باشید که هر چه رنگ بنفش به آبی متمایل شود رنگ آرام تری به وجود می آید و هر چه بیشتر به سمت قرمز رود، جنب و جوش و انرژی رنگ قرمز را به خود گرفته و رنگ فعال تری را می سازد.

مکمل رنگ بنفش رنگ پرانرژی زرد می باشد پس بهتر است قبل از هر رنگ دیگری سراغ ست های بنفش با رنگ زرد برویم. در ترکیب زرد و بنفش همه چیز بسته به انتخاب شماست اینکه چه میزان از کدام رنگ زرد را استفاده کنید سلیقه و سبک شما را میسازد. شاید یک اکسسوری کوچک یا شاید ست کیف و کفش شما کاملا زرد باشد، پس خوب فکر کنید و ست لباسی را طراحی کنید که دقیقا مطابق با سلیقه شماست.

Related image

تمامی رنگ هایی که از ترکیب بازرد به وجود می آیند مثل نارنجی نیز می توانند به نسبت های مختلف و البته در تنالیته های متفاوت با بنفش ست شوند. مثلا مانتوی بنفش آلتراوایولت با یک شال آجری رنگ. یا کیف و کفش بنفش در کنار مانتوی خردلی رنگ.
رنگ کرم هم به این علت که رنگ روشنیست و انرژی کمتری نسبت به رنگ بنفش دارد، میتواند در ترکیب با بنفش خیلی خوب عمل کند. اگر بنفش خیلی گرم و پر رنگی دارید اونو با کرم یا قهوه ای روشن ترکیب کنید تا تعادل قشنگی ایجاد شود. هم چنین این ترکیب شما را بسیار متین و موقر جلوه می دهد.

Related image
همونطور که در مورد رنگ های خنثی مطلعید، تقریبا تمام رنگ ها در کنار رنگ سفید و مشکی زیبا جلوه می کنند. پس به راحتی اکسسوری و لباس های بنفشتان را با سفید ست کنید و نگران هیچ چیز نباشید. همینطور استفاده از لباس بنفش با زیورآلاتی با نگین های مشکی جذابیت شما را دوچندان خواهد کرد.
برای محیط های رسمی یا سر کار به شما پیشنهاد می کنیم که بنفش را با طوسی و خاکستری ست نمایید. این ست جلب توجه زیادی نمی کند و بسیار شیک و رسمی خواهد بود.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *