قبلی
بعدی

اشتباهات رایج ریمل زدن را بدانید

بسیاری تمام خانم ها به ریمل زدن مژه ها احتیاج دارند زیرا ریمل چشم ها را جذاب تر نشان می دهد. اگر به از خانم‌ها برس ریمل را به سمت داخل و بیرون حرکت می‌دهند تا ماده بیشتری روی آن بنشیند ولی این کار باعث می‌شود حباب‌های هوا وارد بسته بندی ریمل شده و بسیار سریع‌تر خشک شود. ماده ریمل فرمول خاصی دارد که در برابر هوا به سرعت خشک می‌شود پس باید سعی کنید تا حد ممکن بطری ریمل شما با هوا تماس نداشته باشد، در آن را محکم ببندید و از ورود هوا به آن جلوگیری کنید تا ریمل شما عمر بیشتری داشته باشد.

بیشتر خانم‌ها تصور می‌کنند باید ریمل را تنها به قسمت زیرین مژه‌ها و با حرکاتی از پایین به بالا بزنند اما اگر می‌خواهید مژه‌هایی پرتر و تیره‌تر داشته باشید نباید سمت بالای مژه ها را فراموش کنید. برای این کار باید در مرحله شروع ریمل زدن اقدام کنید، ابتدا کمی ریمل را از بالا به نوک مژه‌‌ها بزنید تا حجم پیدا کنند سپس مانند همیشه به زدن ریمل به قسمت زیرین مژه‌ها ادامه دهید تا مژه‌ها به سمت بالا حالت پیدا کنند و بلندتر، فرتر و حجیم‌تر دیده شوند.

اگر فکر می کنید که با مالیدن چند بار ریمل، مژه هایتان حجیم تر و بلندتر می شوند، اشتباه کرده اید. روش درست این است که یک بار ریمل بزنید، کمی صبر کنید تا کاملا خشک شود سپس لایه ای دیگر روی آن بیاورید. با این کار تشخیص می دهید که آیا واقعا چشم هایتان به ریمل بیشتری احتیاج دارد یا خیر. معمولا ۲ یا ۳ لایه برای حجیم کردن مژه هایتان کافی است.

بیشتر خانم ها به مژه های پایین خود ریمل نمی زنند زیرا فکر می کنند اهمیتی ندارد. اما این کار در جذاب کردن چشم های شما تاثیر بسیاری می گذارد. فقط یادتان باشد که ابتدا مژه های پایین خود را ریمل بزنید، سپس به سراغ مژه های بالایی بروید.

آیا از این که ریمل هایتان به سرعت خشک می شوند، شکایت دارید؟ دلیل خشک کردن زود هنگام ریمل، عادت نادرست شما است. چه یک بار فرچه را درون قوطی فرو ببرید و چه چهار بار، حجم مشخصی از ریمل به فرچه خواهد چسبید. این کار فقط باعث ورود هوا به قوطی ریمل و خشک‌شدن سریع‌تر آن می‌شود. بنابراین از این کار خودداری کنید.

استفاده از فر مژه پس از ریمل زده مژه ها ، آن هم زمانی که کاملا خشک شده است، مژه های شما را غیر طبیعی نشان خواهد داد. به علاوه موجب شکستن مژه ها و پس از مدتی ریختن آنها می شود. برای جلوگیری از این کار، قبل از ریمل زدن از فر مژه استفاده کنید.

عجله کردن در هیچ کاری پسندیده نیست به خصوص آرایش کردن. منظور از عجله نکردن این نیست که چندین دقیقه دیگر به آرایش روزانه خود در صبح اضافه کنید بلکه تنها ده ثانیه اضافی نیز کفایت می‌کند. برای این آرایش چشمان و مژه‌های شما در بهترین کیفیت ممکن باشد بهتر است پس از زدن ریمل با روش معمول برس را چند ثانیه بیشتر در زیر نوک مژه‌ها نگه دارید تا در همان حالت خشک شوند و حالت زیباتری بگیرند. ۵ ثانیه برای هر کدام از چشم‌ها کفایت می‌کند

اگر از مژه‌های طبیعی خود راضی نیستید و می‌خواهید مژه‌هایی بلندتر، پرتر و فرتر داشته باشید نمی‌توانید تنها به استفاده از یک نوع ریمل اکتفا کنید. ریمل‌ها انواع مختلفی دارند و هر نوع برای استفاده خاصی طراحی شده است. یک نوع ریمل مخصوص بلند کرده مژه، یک نوع ریمل فرکننده و یک نوع نیز حجم دهنده است. شما برای داشتن مژه‌های بی نقص باید از هر سه نوع ریمل به صورت لایه لایه روی هم استفاده کنید. اما اگر مژه‌های خوبی دارید و تنها یک کاربرد ریمل برای شما کافی است می‌توانید از یک نوع ریمل استفاده کنید. مثلا اگر مژه‌های شما بلند و سیاه است نوع فرکننده برای شما کافی است.

لوازم آرایشی کهنه می توانند به سلامتی شما آسیب برسانند. به عنوان مثال استفاده از ریمل فاسد موجب عفونت و قرمزی چشم می شود، مژه های شما را خشک می کند و پس از مدتی موجب ریختن آنها می شود. بنابراین به تاریخ انقضا آنها دقت یا هر ۳ تا ۶ ماه آنها را با ریملی نو عوض کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *