قبلی
بعدی

اشتباهات آرایشی چشمهای ریز

اگر چشمان شما ریز و کوچک است، شاید برای درشت‌تر جلوه دادن آن در هنگام آرایش مرتکب اشتباهاتی شوید که شما را به نتیجه مطلوب نرساند شاید به دنبال استفاده از سایه چشم، خط چشم یا ریمل قصد داشته باشید چشم‌ها را درشت‌تر نشان دهید. ولی اگر ندانید چگونه باید این لوازم آرایشی را در روش بهتر و مناسب‌تر استفاده کرد، اشتباه ایجاد شده تاثیری که انتظار دارید را روی صورتتان نمی‌گذارد. 

یکی از نکات حائز اهمیت این است که کسانی که از نظر ژنتیکی چشم های کوچک و ریزی دارند، باید در آرایش چشم های خود از رنگ هایی استفاده کنند تا چشم های آن ها را بزرگتر نشان دهد. به هر حال در آرایش، هدف اصلی زیبایی نهایی است.

البته این نکته را فراموش نکنید که در آرایش چشم ریز بقیه اجزاء صورت هم در نظر گرفته شده و نوعی هماهنگی بین آن ها ایجاد شود. افرادی که چشم های ریزی دارند نباید از از خط چشم استفاده کنند. هنگامی که  شما یک خط سیاه در اطراف چشم خود می کشید، این خط سیاه که مانند یک مرز کشیده شده و باعث می شود تا چشم شما کوچک تر شود.

به همین دلیل به جای این کار می توانید از یک رنگ روشن تر استفاده کرده و آن را با براش کمی محو کنید. مثلاخط چشم دودی برای چشم های ریز، رنگ مناسبی است. خط چشم را به طور کامل در انتهای چشم نبندید و بگذارید گوشه آن کمی باز بماند. با این کار، چشم ها بزرگتر می شوند.

در صورتی که خط بالای چشم تا ابرو فاصله زیادی داشته باشد، شما فضای زیادی برای کار با سایه پشت چشم خواهید داشت. استفاده از سایه چشم روشن بر روی استخوان چشم، باعث براق تر شدن چشم و در نتیجه درشت تر شدن چشم می شود.

فقط مطمئن شوید که رنگ های سایه را به درستی مخلوط کنید تا هماهنگی بین رنگ ها و خطوط ایجاد شود. مثلا می توانید از رنگ های تیره تر در بخش پایین تر و رنگ های روشن تر را نزدیک استخوان ابرو بزنید. از ابرو ها غافل نشوید.

برای درشت تر جلوه دادن چشم های ریز، می توانید ابروها را کمی کوتاه تر و صاف درست کنید. ابروهای هشتی باعث کوچک تر نشان دادن چشم ها می شود. برای جلوه دادن به چشم ها می توانید از سایه های رنگین کمانیهم استفاده کنید. مهم این است که نقایص صورت و چهره را به بهترین ترفند اصلاح کنید.

استفاده از خط چشم یا مداد درون پلک‌ها باعث کوچکتر شدن چشم می‌گردد. این روش باعث می‌شود چشم‌ها ظاهری خشن و زمخت داشته باشند. ولی استفاده از خط چشم در لبه بیرونی پلک چشم‌ها را درشت‌تر از آنچه هست، به نظر می‌رساند. بهتر است از خط چشم‌هایی که رنگ بسیار تیره دارند استفاده نکنید، رنگ‌های روشن باعث روشن‌تر شدن چشمان شما و بزرگتر کردن آن‌ها می‌شوند.

ابرو‌ها چشمان را قاب می‌کنند. پس اگر چشم‌های ریز و کوچکی دارید، باید به فرم و ظاهر ابرو‌های خود توجه بیشتری داشته باشید، مناسب‌ترین فرم در این چشم ها، ابرو‌های پهن و مرتب است.

بهتر است در وکس صورت یا برداشتن ابرو زیاده روی نکنید، چرا که ابرو‌های نازک باعث نمی‌شود چشم هایتان بزرگتر به نظر برسد و حتی توجه بیننده را هم به سمت چشم نمی‌کشاند. اگر به ناچار به سمت ابرو‌های نازک رفتید، برای آرایش و نتیجه بهتر با استفاده از مداد ابرو، آن را پر پشت و پهن‌تر کنید. توجه داشته باشید که در این حالت باید به سراغ مداد هم رنگ مو‌های ابروی خود باشید تا توهمی از پرپشتی آن به بیننده القا کند.

بهتر است از کانسیلر مایع استفاده کنید چرا که به طور یکنواخت تری روی پوست صورت پخش می‌شود. کانسیلر مایع خطوط اطراف چشم را هم نازک نر نشان می‌دهد.

سایه چشم مانند یک شمشیر دو لبه است، می‌تواند به زیباتر شدن میکاپ شما کمک کند یا باعث نابودی همه زحمتهایتان شود. اگر از سایه تیره رنگ استفاده کنید، چشم‌های خود را کوچکتر کرده اید. بهتر است برای سایه چشم به سراغ بیش از یک رنگ و در حالت ایده آل به سراغ رنگ‌های مکمل بروید. همیشه رنگ روشن‌تر را در بخش داخلی پلک نزدیک به غده اشکی به کار ببرید و رنگ‌های تیره‌تر را در قسمت خارچی پلک استفاده کنید تا عمق و بعد بهتری ایجاد کند.a

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *