قبلی
بعدی

آموزش هماهنگ کردن رنگ مو و ابرو

اصولا برای زیباتر به نظر رسیدن صورت باید هماهنگی بین رنگ ابرو و موها باشد، که اگر این موارد به درستی رعایت شود زیبایی چهره شما دو چندان میشود.همیشه ثابت بودن رنگ ابرو گزینه خوبی نیست، سعی کنید هر چند وقت یکبار رنگ ابرو را هماهنگ با تغییر رنگ موهایتان عوض کنید.

با روش های زیادی می توتن رنگ ابرو را تغییر داد . با مداد ابرو و سایه های پودری می توان به طور موقت ابروها را رنگ کرد، اما هنگامی که موهایتان را به رنگ روشن تر رنگ می کنید،

برای طبیعی نشان دادن رنگ ابروها و جلوگیری از تصنعی بودن آنها ، می توان آنها را رنگ کرد. رنگ کردن ابروها و روشن تر کردن آنها یکی از هنرهای آرایشگران حرفه ای است و به دلیل اینکه باید دقت لازم را برای این کار داشته باشند و از تماس رنگ با چشمها و پوست حساس اطراف چشم جلوگیری شود کاری سخت است و نیاز به تجربه دارد. در غیر اینصورت ممکن است به بینایی انسان صدمه وارد کند و یا برای جبران صدمه به ابروها و پوست هفته ها زمان نیاز است.

موهای قهوه‌ای یا مشکی

برای خانم‌هایی که موی قهوه‌ای یا مشکی دارند (چه طبیعی و چه رنگ شده) دامنه انتخاب گسترده‌ای وجود دارد اما طیف‌های روشن‌تر قهوه‌ای که از رنگ موی شما یک یا دو درجه کمرنگ‌تر باشد جلوه زیباتری به چهره شما خواهد داد. مثلا اگر موها و ابروهای شما به طور طبیعی روشن بوده و موها را مشکی یا تیره‌تر رنگ کرده‌اید لازم است ابروها را هم کمی (نه زیاد) تیره‌تر کنید.

در مقابل اگر موهای شما تیره بوده و یکی دو درجه روشن‌تر شده است این اصل را که رنگ ابرو همیشه باید یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ مو باشد مد نظر داشته باشید. کسانی که به طور طبیعی موهای مشکی، ابروی مشکی و پوست روشن دارند استثنا هستند و می‌توانند این ترکیب زیبا را برای خود حفظ کنند و تنها با سایه خاکستری کمی کادر ابرو را مشخص کنند.

موهای قرمز

اگر موهای قرمز دارید (طبیعی یا رنگ شده) هر رنگ ابرویی ممکن است برای چهره شما سرد و ناهماهنگ به نظر برسد. راز هماهنگ کردن رنگ ابرو برای موهای قرمز این است که از یک ریمل ابروی طلایی برای آرایش ابرو استفاده کنید تا هم فرم ابروها را تثبیت کنید و هم این طور به نظر برسد که تعدادی موی طلایی به ابروهای شما اضافه شده است.

این کار رنگ ابرو را با رنگ قرمز موهای شما (از هر نوعی که باشد) به خوبی هماهنگ می‌کند. البته اگر رنگ موهای شما به طور طبیعی قرمز باشد می‌توانید به این ترکیب دست نزنید و تنها با مداد قهوه‌ای روشن چند رگه و کادر به آن اضافه کنید چون طبیعت همیشه بهترین انتخاب را دارد.

موهای بلوند

اگر به طور طبیعی موبور و بلوند هستید به احتمال زیاد ابروهای روشن و کمرنگ دارید و اگر می‌خواهید چهره شما کمی رنگ و رو بگیرد و چندان بیرنگ به نظر نرسد کمی ته رنگ گرم به رنگ ابروی خود اضافه کنید به طوری که رنگ ابروها یک یا حداکثر دو درجه از رنگ موها تیره‌تر شود.

اما اگر رنگ موهای شما به طور طبیعی بور نیست و بلوند رنگ شده است باید ابروهای خود را هم روشن‌تر کنید. خانم‌هایی که ابروی مشکی دارند اگر رنگ ابروها را روشن‌تر کنند آن‌ها ته رنگ قرمزی به خود می‌گیرند که ممکن است طبیعی به نظر نرسد پس یا باید ابروهای خود را دکلره کنید و یک درجه تیره‌تر از موها رنگ کنید و یا قید بلوند کردن تمام موها را بزنید و به هایلایت یا اومبره بسنده کنید. اما اگر ابروهای قهوه‌ای دارید می‌توانید دو سه درجه ابروها را روشن‌تر کنید تا با رنگ بلوند موهای شما هماهنگ شوند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *