قبلی
بعدی

آموزش نحوه رنگ کردن مو با قهوه

قهوه، در موهای تیره، هایلایت قرمز و قهوه ای دلنشینی می‌سازد و می‌تواند موهای سفید را نیز بپوشاند. همچنین می‌توانید به وسیله یک مخلوط ساده قهوه که فاقد هر گونه مواد شیمیایی یا غیرطبیعی است، به موهایتان درخشندگی و شکل و قیافه ی جدیدی ببخشید.

برای بسیاری از خانم‌های باردار که نمی‌توانند موهایشان را با مواد شیمیایی رنگ کنند و یا خیلی‌های دیگر که ترجیح می‌دهند از مواد طبیعی برای تغییر رنگ موهایشان استفاده کنند، قهوه یکی از بهترین گزینه‌هاست که موها را به رنگ قهوه‌ای بسیار خوشرنگی در می‌آورد.

این ماده در پوشاندن موهای سفید و رنگ کردن آن‌ها نیز موثر است و رنگ قهوه‌ای کامل و یا هایلایت بسیار زیبایی در موها ایجاد می‌کند.

۱. یک تا دو فنجان قهوه ارگانیک و طبیعی دم کنید، دقت کنید که قهوه باید طبیعی و ارگانیک باشد تا مواد افزودنی و شیمیایی داخل آن وجود نداشته باشد. این مواد افزودنی ممکن است خاصیت آن را تغییر دهند و نتیجه چیزی که می‌خواهید، نباشد.

قهوه را به روش معمولی که بلد هستید دم کنید، ولی از روش فوری برای دم گذاشتن آن استفاده نکنید تا خواص و رنگ آن کاملا مورد استفاده قرار گیرد. سپس بگذارید قهوه کاملا خنک یا ولرم شود.

۲. حالا این دو فنجان قهوه دم شده را با دو قاشق غذاخوری کاندیشنر یا نرم کننده مو مخلوط کنید و به آن‌ها یک قاشق غذاخوری پودر قهوه ارگانیک هم اضافه کنید. اگر موهایتان بلند است، تمام این نسبت‌ها را دو برابر کنید.

مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.

۳. این مخلوط را در حمام به روی موهایتان بمالید . این کار از ریختن قهوه روی لباس‌هایتان جلوگیری می‌کند. جلوی یک آینه بایستید و بعد از اینکه موها را به قهوه آغشته کردید، تمام موها را شانه کنید تا جایی از موها بدون قهوه نماند. این مخلوط باید یک ساعت روی موها بماند تا کمی خشک شود.

۴. بعد از یک ساعت، موهایتان را با آب بشویید ولی آن را شامپو نکنید. کاملا موها را آبکشی کنید تا از قهوه پاک شود. برای نتیجه‌گیری بهتر، این فرایند را در روزهای بعدی هم، یک تا دوبار تکرار کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *