قبلی
بعدی

آموزش نحوه اتو کشیدن صحیح موها

برای استفاده از دستگاه اتو مو،ابتدا مو را با شامپوی مناسب شسته و از نرم کننده های مو استفاده کنید. قبل از اتو کشیدن موها حتما موها را با سشوار خشک کنید وآب موها را کاملا بکشید.

اتوی موی سرامیکی حرفه ای، یون های منفی و حرارت مادون قرمز تولید می کند که هنگام صاف کردن موها، رطوبت آنها را نیز حفظ می کند.

از شانه استفاده کنید. وقتی دارید یک قسمت را صاف می کنید، با استفاده از یک شانه دندانه ریز، نیم اینچ پایین تر از قسمتی که اتو می کنید را شانه کنید و به پایین بروید.اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده از اتو، موهایتان تمیز، خشک و برس خورده است.سعی کنید زیاد به موهایتان دست نزنید؛ انگشتانتان می تواند چربی زیادی تولید کند.

Image result for ‫نکات مراقبت از موها‬‎

برای موهای تقریباً صافی که فقط موج دارند و می خواهید آن ها را صاف کنید ً قبل از اتو، موادی مثل واکس مو یا کرم مو به مقدار کم به نوک انگشتان زده و به همه جای موها بمالید تا پوششی بین موی شما و اتو باشد و از سوختن موها جلوگیری شود چرا که این موها نسبت به موهای فر شکننده تر و ضعیف ترند و مقاومت کمتری دارند اما در مورد موهای فر تنها قبل از اتو از براق کننده ها استفاده شود و از واکس و کرم مو بعد از اتو، برای گرفتن خورده موهای روی سر و مو خوره ها، آن هم به مقدار خیلی کم کف دست ها زده و روی موها بکشید. (استفاده به مقدار زیاد از واکس و کرم بعد از اتو در موهای فر موها را وز خواهد کرد و قبل از آن هم در صاف کردن آن ها شما را دچار مشکل می سازد.

برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن همه موها با لایه های نازک، مقدار کمی واکس مو
را کف دست ها زده و روی موها بکشید و بعد دوباره با جدا کردن لایه های ضخیم تر مو،آنها را اتو کنید تا کاملا لخت و صاف شوند.

خیس بودن موها درl,موقع اتو مو کشیدن و صاف کردن موها، دشمن صاف کردن آن هاست. بسیاری از متخصصین مو بر این باورند که موها باید کاملا خشک شده و سپس صاف شوند.

برای  اتو کشیدن مو حتما باید موها را تقسیم بندی کرده و سپس صاف کرد. زیرا اتو مو نمی تواند دسته های ضخیم مو را صاف کرده و کار شما چند برابر می شود. به علاوه با این کار ممکن است موها به اندازه دلخواه شما صاف نشوند.

برای جلوگیری از چین خوردن موها، اتو را در یک نقطه نگه ندارید و مدام آن را از بالا و قسمت ریشه ها به طرف پایین موهایتان حرکت دهید.

محصولاتی که حاوی عبارت “smoothing” هستند به تسریع اتو مو کشیدن کمک می کنند. همچنین می توان از محصولات نرم کننده روی موها استفاده کرده و موها را شانه کرد. پس از حمام نیز نباید موها با حوله خشک شوند. زیرا خشک کردن موها با حوله باعث فر بیشتر آن ها می شود.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *