قبلی
بعدی

آموزش فر دائم + عکس

بیشتر خانم‌ها موهای فر را دوست دارند و با این مدل می‌توانند موهای خود را زیباتر و حجیم‌تر نشان دهند. فر کردن موها روش‌های مختلفی دارد در این روش با استفاده از مواد شیمیایی و معمولا توسط افراد متخصص در سالن زیبایی انجام می‌شود. اما اگر شما مواد مورد نیاز برای فر دائم را در اختیار داشته باشید می‌توانید آن را در منزل نیز انجام دهید.

این فرآیند ممکن است بین ۲ تا ۴ ساعت زمان لازم داشته باشد. سپس تا ۲۴ ساعت بعد باید از هرگونه حالت دادن به موها خودداری کنید و تا ۴۸ ساعت نباید موهایتان را بشویید. 

مرحله اول تهیه کردن بیگودی های فر بسته به نوع فر ریز یا درشت و یا متوسط می‌باشد به طوری که هم می‌توانید این بیگودی ها را از بیرون تهیه کنید و هم چون هر چه لایه های مو را کمتر بگیرید فر شما زیباتر خواهد شد به تعداد زیادی بیگودی نیاز دارید،آنها را با هزینه‌ی کمتری در منزل تهیه کنید بدین ترتیب که کاغذ هایی به ابعاد۹در۹ یکدست وهم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ الی ۵۰ عدد درست کرده (می‌توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید وآنها را لوله ای شکل کنید که مثل بیگودی های ریز در خواهد آمد و البته سایز بیگوی های شما به خودتان مربوط می‌شود که دوست دارید فر ریز داشته باشید یا درشت ویا متوسط.

Related image

از گیره‌های پلاستیکی استفاده کنید و هر قسمت را جدا کرده و با گیره ببندید.

روش مستقیم:(طول مو ۲۰ تا سانتی متر مناسب است)

این روش رو اگه دستتون تنده استفاده کنید.هر لایه مویی رو که برای بستن بیگودی آماده کردید رو به مواد آغشته کنید و بعد بیگودی رو ببندید. این روش مطمئن تره.

روش غیر مستقیم:(طول مو ۱۵ سانتی متر مناسب است)

برای اونایی که دستشون در بیگودی پیچیدن کنده، ابتدا کل مو رو بیگودی بپیچید, بعد مواد رو با استفاده از اپلیکاتور روی مو بزنید. 

به آرامی محلول را روی سر بریزید و آن را روی تمام موها ماساژ دهید. به اندازه زمان لازم صبر کنید تا محلول روی مو اثر کند. دمای مناسب را نیز فراهم کنید.

با آب گرم محلول را به طور کامل از روی موهای خود بشویید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *