قبلی
بعدی

آموزش ساخت اسپری افزایش مقاومت مو در مقابل سشوار

استفاده از سشوار و اتو مو به عنوان ابزار آرایشی به طبع موجب ضعیف و شکنندگی موها می شود ، برای جلوگیری از این مشکل و افزایش مقاومت مو می توانید در خانه نوعی اسپری تقویت کننده آماده کنید.

سشوارها، اتوهای صاف‌کننده مو و اتوهایی که برای فر دادن موها ساخته شده‌اند حتی اگر در گرم‌ترین حالت خود هم نباشند باز هم به تارهای مو ضرر می‌رسانند. اسپری‌های مراقبت از مو در برابر حرارت را باید زمانی که تارهای مو خیس و نم‌دار هستند بر روی مو استفاده کرد؛ سپس نیز به‌راحتی می‌توان با سشوار یا اتوی مو به موها حالت داد، بدون این‌که صدمه‌ای به موها برسد. به کمک این اسپری‌ها، تارهای مو در اثر حرارت زیاد، صدمه نمی‌بینند و از داخل نمی‌سوزند. این کار باعث می‌شود جلوی شکستگی تارهای مو گرفته شود.

قبل از سشوار کردن باید حتما از اسپری‌های محافظ مو در برابر گرما استفاده کرد، پس از سشوار و زمان استفاده از اتوی مو نیز توصیه می‌شود یک‌بار دیگر از این اسپری‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا موها بر اثر گرما دچار موخوره یا دوشاخه شدن نشوند.

بعضی از اسپری‌های محافظ مو در برابر گرما، قبل از این‌که تارهای مو را احاطه کنند،‌ به آنها مواد مغذی و مرطوب‌کننده هم اضافه می‌کنند تا مقاومت تارهای مو بیشتر شود. از طرف دیگر، این کار به نرم شدن بیشتر تارهای مو نیز کمک می‌کند. پس از سشوار کردن نیز از آنجایی که در ترکیبات بعضی از اسپری‌های محافظ مو، در برابر حرارت از مواد مرطوب‌کننده استفاده شده است، تارهای مو کمتر صدمه می‌بینند و راحت‌تر شانه می‌شوند.

این اسپری‌ها باعث می‌شوند موها حالت خود را پس از آرایش بیشتر حفظ کنند. در این اسپری‌ها، ازترکیباتی استفاده شده که شباهت‌ زیادی به ترکیبات اسپری‌های نگه‌دارنده مو دارند‌ و در نتیجه پس از استفاده، شاهد دوام بیشتر آرایش گیسوان هستیم

روش خانگی و گیاهی افزایش مقاومت موهای آسیب دیده

این نسخه بسیار آسان و کم هزینه است پس برای تقویت موهای شکننده ای که بر اثر استفاده از سشوارو … آسیب دیده است حتما آن را تهیه کنید.

مواد لازم

یک فنجان آب

۳ق غ ژل آلوورا

۱قاشق غذا خوری روغن نارگیل یا بادام

نصف ق غ نشاسته ذرت

روش ساخت اسپری تقویتی و افزایش مقاومت مو

یک فنجان آب گرم را با آلوورا ترکیب کنید به طوریکه تکه ای در آن نماند

بعد به آن روغن گیاهی را اضافه کنید اگر موهای چرب دارید بهتر است از روغن بادام استفاده کنید و در آخر نشاسته ذرت را به ان اضافه و مخلوط کنید.

این مخلوط را داخل بطری اسپری بریزید و تکان دهیدو بر روی موها اسپری کنید.

تا حد ممکن موها را بدون استفاده از سشوار خشک کنید

بیشتر از حدپیشنهادی روغن را به ترکیب اضافه نکنید چون اگرموهای چرب دارید موهایتان را چرب تر می کند.

ژل آلوورا مانع نرمی بین مو و ابزار گرمایشی ایجا دمی کند.

روغن گیاهی در این نسخه مورا مرطوب می کند .

ژل آلوورا مرطوب کننده بسیار عالی است.     

نشاسته ذرت از چربی موجلوگیری می کند.

این اسپری باعث تقویت و جلوگیری از ریزش و شکنندگی مومی شود

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *