قبلی
بعدی

آموزش اصول آرایش برای مهمانی

هر مهمانی شرایط خاص خود را دارد. از موضوع مهمانی که می تواند از یک دورهمی ساده تا یک جشن تولد، مجلس عروسی یا… باشد؛ تا افراد دعوت شده به مهمانی و مکان و زمان برگزاری مهمانی، همه می تواند در تصمیم شما برای روش آراسته کردن ظاهر خود موثر باشد.

اگر در یک دورهمی ساده که بیشتر وقت آن به گفتگو و خوش و بش می گذرد؛ شرکت می کنید آرایش ساده تر و با تمرکز بر موارد خاص را انتخاب کنید. مثلا انجام یک آرایش صورت خیلی ساده، به همراه یک خط چشم کمرنگ و در مقابل استفاده از رژلب درخشان تر و نمایان تر می تواند چهره شما را بسیار طبیعی و خاص جلوه دهد. پس یک دورهمی ساده را تبدیل به مسابقه بهترین عروس شهر نکنید

اگر به یک جشن تولد یا مهمانی هایی از این دست دعوت شده اید باید آماده فعالیت زیاد، جای احتمالی نامناسب و البته حضور مردها در اطراف خود باشید. همینطور اگر اهل جنب و جوش زیاد هستید! طبیعتا عرق کردن و نامنظم شدن آرایش برای شما قابل پیش بینی است.

برای همین پیشنهاد می کنیم از مواد با ماندگاری بالاتر استفاده کنید. تصور کنید قرار است به استخر بروید، پس ریمل استخری و مداد چشم ضد آب گزینه بهتری برای این طور مهمانی ها خواهد بود. و البته رژلب ۲۴ ساعته که خودرن و نوشیدن و… روی آن اثر خاصی نگذارد. در نهایت سبک آرایش در این گونه مهمانی ها بیشتر اسپرت خواهد بود و بهتر است آرایشی یکنواخت روی تمامی اجزای صورت خود داشته باشید. منظور دقیق تر اینکه این بار لازم نیست روی یک نقطه مثل لب ها یا چشم ها تمرکز کنید!

اگر به یک مجلس عروسی دعوت شده اید مسئله اساسی نسبت شما با خانواده عروس یا داماد است! بدترین چیز در این مجالس این است که شما را بجای عروس یا حتی خواهر و مادر او اشتباه بگیرند. کمی خونسرد باشید. نوبت بستگان درجه یک شما نیز خواهد رسید و آن وقت شرایط فرق می کند. پس ساده ترین نکته اینکه میزان آرایش خود را با میزان نزدیکی به صاحبان مجلس بسنجید.

بگذارید در این شب خاص آن ها بیشتر آرایش کنند و البته شما با آرایشی کمتر و با حفظ شخصیت خود، جذاب تر آرایش کنید. در این نوع مجالس لزوما شما فعالیت زیادی نخواهید داشت. پس بهتر است مستقیما و بدون هیچ نگرانی روی زیبایی خود تمرکز کنید. استفاده از رژلب های مایع و براق، خط چشم های رنگی، مدل مو های بازتر و کرم پودرهای با کیفیت ( بجای استفاده شدید از رژ گونه! ) خلاصه راز موفقیت شماست.

برای آماده کردن صورت ابتدا آن را با آب گرم بشویید و سپس خشک کنید. اگر پوست شما مستعد خشکی است حدود ۲۰ دقیقه قبل از آرایش، کمی مرطوب کننده ی سبک استفاده کنید تا زمان کافی برای جذب آن داشته باشید.

بهترین راه برای این که آرایش شما ماندگار شود، استفاده از کرم پایه است. سرتاسر صورت خود را با این کرم و به کمک انگشتان خود بپوشانید. این کار باعث می شود سطحی صاف برای آرایش داشته باشید که از جذب آرایش بر پوست جلوگیری می کند و دوام آن را افزایش می دهد.

نکته ی دیگر برای آرایش صورت ساده و شیک برای مهمانی این است که کرم پایه ی رنگ مات را با استفاده از اسفنج وقلم موی آرایشی بر پوست خود بمالید. ابتدا آن را بر روی مرکز صورت خود زده و سپس به وسیله ی قلم مو، آن را به سمت قسمت های بیرونی پخش کنید. یک پوشش خوب مانع التهاب و درخشش پوست می شود و لک های صورت شما را یک دست می کند. اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید چرا که چهره ی شما را مصنوعی می کند.

می توانید از هر رنگ سایه ای که برازنده ی شما است برای مهمانی استفاده کنید، فقط به یاد داشته باشید که محصول مورد نظر شما باید ضدآب باشد. محصولات ضد آب دوام بیشتری دارند و به راحتی پخش نمی شوند. اگر سایه ی شما زرق و برق دار است در استفاده از آن زیاده روی نکنید. یک درخشش گذرا زیباتر از تابش خیره کننده است.

رژلب های ۲۴ ساعته بیشتر از رژهای عادی ماندگاری دارند، بنابراین مجبور نیستید مدام آن را تمدید کنید. رنگی را انتخاب کنید که مناسب رنگ لباس شما باشد و یا قرمز کلاسیک را انتخاب کنید که برای هر مهمانی مناسب است. برای این که ماندگاری رژ لب شما بیشتر شود قبل از استفاده، لب های خود را مرطوب کنید، سپس کرم پایه روی آن بزنید و بعد از رژلب استفاده کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *