قبلی
بعدی

آموزش آرایش کلاسیک

ممکن است آرایش کلاسیک را بیشتر در عکس‌ها و فیلم‌های قدیمی دیده باشید و فکر کنید خب دیگر دوره چنین آرایش‌هایی سر آمده است، اما این طور نیست! آرایش کلاسیک به دلیل جذابیت و استفاده از رنگ‌های زیبا، همیشه مورد توجه است و الان هم با مدرن سازی این سبک، شاهد استفاده و محبوبیت روزافزون آن هستیم. 

یکی از ویژگی‌های جالب آرایش کلاسیک در این است که چهره خانم‌ها با آن، شبیه چهره معصومانه عروسک‌ها می‌شود و این از دوست‌داشتنی‌ترین معیارهای آرایشی است که خیلی از بانوان به دنبال آن هستند.

قبل از هر کاری نیاز دارید که به کل تمام صورتتان مرطوب کننده بزنید. این کار برای این است که پوستتان آماده دریافت مواد آرایشی شود و همچنین ماندگاری آرایش هم افزایش یابد. به گردن و پشت پلکتان هم مرطوب کننده بزنید.

حالا به پوستتان فونداسیون بزنید. فونداسیون را در سرتاسر صورت، گردن و پشت پلک‌ها به یک اندازه و به طور یکدست بزنید تا نمای ظاهری آرایشتان یکدست و به سبک کلاسیک شود. 

داشتن پوست مات باعث می شود که هر کسی که با شما روبرو شد، احساس کند که شما خانمی قوی و مستقل هستید. داشتن پوست مات و آرایش ملایمی همراه با آن بسیار ساده بوده و مخصوص خانم هایی است که هر روز آرایش می کنند. برای انجام آرایش مات باید در زیرسازی و استفاده از کرم پودر دقت کافی داشته باشید، این به این معنی است که هم از کانسیلر و هم از کرم پودراستفاده کنید. سپس با استفاده از یک پنکک و یا پودر مات کار خود را پایان بخشید.

برای اینکه این آرایش به طور کامل کلاسیک و جذاب باشد و پوستتان حالت عروسکی به خودش بگیرد، یک پودر شفاف کننده به روی کرم پودر بزنید. می‌توانید این مرحله را حذف کنید، اما برای نتیجه زیباتر و نزدیک‌تر به سبک کلاسیک، بهتر است انجام شود.

حالا با یک مداد یا خط چشم مایع، یک خط چشم باریک در سرتاسر پلک بالا و همسوی خط مژه‌ها بکشید. از گوششه داخلی چشم شروع کنید و به انتها بروید. هر چه به انتهای پلک نزدیک می‌شوید، کمی خط چشم را پهن کنید، ففط در حدی که پهنای ابتدا و انتهایش با هم تفاوت داشته باشند.

گوشه خارجی پلک پایین را هم با مداد یا سایه مشکی، کمی تیره کنید، اما خط نیندازید.

 اگر دوست داشته باشید می‌توانید از یک مژه مصنوعی ظریف و بلند استفاده کنید و اگر نه، می‌توانید فقط ریمل بزنید. برای این آرایش نیاز دارید که حتما ۳ یا ۴ بار ریمل زدن را تکرار کنید تا مژه‌ها کاملا بلند و حجیم شوند.

مژه‌های پلک پایین را هم ریمل بزنید.

داشتن لب های قرمز رنگ به خانم ها حس جذابیت می دهد. زیرا صرف نظر از رنگ پوست و سلیقه، رنگ قرمز طیف وسیعی دارد که هر رنگ برای حداقل یک توناژ پوستی معجزه می کند. البته برای زدن رژ قرمز نیاز به اعتماد به نفسی است که بتواند نگاه افراد را به لب های زیبای شما تحمل کنند. یکی دیگر از مزایای رژ لب قرمز این است که می توان آن را همراه با انواع مختلف آرایش رسمی و یا غیر رسمی امتحان کرد. برای زدن رژ لب قرمز ابتدا اطراف لب ها کانسیلر بزنید تا زیبایی این رنگ رژ را روی لب هایتان بهتر نشان دهید.

گونه‌ها را با رژگونه صورتی یا سرخ رنگ بزنید. محل رژگونه را طوری انتخاب کنید که هم به مرکز صورت نزدیک باشد و هم با حالت چهره تناسب داشته باشد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *