قبلی
بعدی

آشنایی با رایحه خاص عطر مشک و خاویار

دنیای عطرها پر از مواد و رایحه‌های عجیب و ناشناخته‌ای است که باعث شگفتی ما می‌شوند و شاید زیبایی و جذابیت عطرها نیز به همین ناشناختگی آن‌ها باشد. در هر صورت عطر مشک و عطر خاویار جزو ترکیبات کمیاب و خاصی هستند که در عطرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند

مشک یکی از مواد معطر طبیعی است که به عنوان رایحه پایه در برخی از عطرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. عطر مشکرایحه‌ای بسیار تند و قوی دارد و از دوران باستان در ساخت عطر مورد استفاده قرار می‌گرفته است و به آن عطر مشک آهو یا عطر مشک ختن نیز گفته می‌شده است. این ماده در گذشته از طبیعت به دست می‌آمد و منبع آن ترشحات غدد شکمی یک نوع خاص آهو به نام آهوی ختن بوده است.

اما امروزه مشک به طور طبیعی تولید نمی‌شود و روش‌های مصنوعی برای ساخت آن وجود دارد. این ماده معطر در دسته عطرهای شرقی قرار می‌گیرد که نوع طبیعی آن بسیار گران قیمت است و تنها در بازار سیاه می‌توان آن را یافت که قیمتی بسیار بیشتر از طلای خالص دارد. در حال حاضر آهوی ختن یک گونه حیوانی در حال انقراض شناخته شده است و هرگونه شکار و استفاده از این حیوان جرم تلقی می‌شود. جالب است بدانید که استفاده از مشک طبیعی در عطرسازی از سال ۱۹۷۹ ممنوع و غیرقانونی اعلام شده است.

دانشمندی به نام آلبرت بور وقتی در حال آزمایش روی انفجار تی ان تی بود به طور تصادفی مشک مصنوعی را کشف کرد! در حال حاضر مشک مصنوعی نیز با ممنوع شدن استفاده از مشک طبیعی یک ماده بسیار گران قیمت به شمار می‌رود و تنها در عطرهای خاص و گران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما چیزی که باعث محبوبیت این ماده در عطرسازی شده است کیفیت بالایعطر مشک در ایجاد تعادل در ترکیب عطر است که باعث ماندگاری بالای آن می‌شود. عطر مشک رایحه‌ای بسیار قوی و جذب کننده دارد و بیشتر در عطرهای مخصوص شب و مهمانی کاربرد دارد چون برای عطرهای روزمره بیش از حد قوی است.

خاویار از دیرباز نماد تجمل گرایی، شکوه و رفاه زیاد بوده است چرا که آن در قرن های ۱۶ و ۱۷ میلادی به طور ویژه ای مخصوص خانواده های سطلنتی و شاهزادگان بوده است. سپس به سفره ی اعیان و اشراف زادگان راه یافت و امروزه بخشی از رژیم غذایی افراد ثروتمند و مشهور است. با این حال زمان هایی در تاریخ وجود داشته است که خاویار به عنوان یک ماده ی غذایی معمولی در نظر گرفته می شده است. امروزه در میهمانی های با شکوه و مجلل این ماده ی غذایی سرو می شود.

ماهی sturgeon(یکی از گونه هایی که برای تولید خاویار مورد استفاده قرار می گیرد) جایگاه خاص و مهمی در بین سلسله ی ماهی ها دارد. در گذشته خانواده ی سطلنتی بریتانیایی وابستگی خاصی به این ماده ی غذایی داشتند که از این رو به این ماهی عنوان«ماهی سلطنتی» اطلاق گردید. حتی فراتر از آن در آن زمان قانونی نوشته شده بود مبنی بر این که هر کجای بریتانیا که ماهی sturgeon یافت شد فورا به عنوان دارایی های شاه ضبط گردد.

تنها تولید کننده ی خاویارsturgeonامروز نامه ای از ملکه دارد که حاکی از این است که خانواده ی سطنتی به او اجازه ی تولید خاویار از sturgeon را داده اند. خاویار به عنوان غذای عشق و هوس در نظر گرفته می شود چرا که  ماده ای قوی برای تحریک قوای جنسی است. از نظر شواهد علمی نیز این امر ثابت گردیده است چرا که خاویار حاوی مقادیر زیادی «روی» است و روی نیز به عنوان تقویت کننده ی میل جنسی عمل می کند. قدرت اغواگری و تحریک کنندگی ارزش این ماده ی نفیس را افزایش بخشیده است.

تیری موگلر نخستین کسی بود که توانست از طریق تقطیر مولکول‌های رایحه خاویار را استخراج کند و از آن در ساخت عطر استفاده کند. رایحه خاویار حسی متعادل و سطح بالا و باشکوه ایجاد می‌کند و اما عطرهای خاص و محدودی مورد استفاده قرار گرفته است.

 رایحه خاویار یک رایحه خاص و متفاوت است که در عطرهای محدودی مورد استفاده قرار می‌گیرد 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *