قبلی
بعدی

آشنایی با برند معروف دولچه و گابانا

دومنیکو دولچه (اهل سیسیل) و استفانو گابانا، دو طراح ایتالیایی و موسس برند دولچه و گابانا، از جزیره سیسیل یا سیسیلی برای کارهایشان الهام زیادی گرفته اند. طرح هایی که آنها برای لباس های خود به کار برده اند، برگرفته از موزائیک ها و کاشی های ونیزی و بیزانسی کلیسای قرن دوازدهم در شهر مورئال است. آنها از جذابیت و زیبایی این موزائیک ها کمک گرفتند و آن را در پوشاک زنانه و مردانه خود پیاده کردند.

این دو طراح احساس، سنت، فرهنگ و طبیعت مدیترانه ای را با هم در آمیخته و پرچم خود را در دنیای مد بالا برده اند. آنها با مخاطب قرار دادن نسل جوان جامعه توانستند دل بسیاری را به دست آورند و طرفداران زیادی را به دور خود جمع کنند.

لباس های دولچه و گابانا توجه بسیاری از ستاره های هالیوود را به خود جلب کرد طوری که بسیاری از آنها لباس های این برند لوکس را روی فرش قرمز به تن کرده اند. مدونا، مونیکا بلوچی، ایزابلا روسلینی، آنجلینا جولی و غیره.

دوشس کمبریج، کیت میدلتون، نیز برای یکی از مراسم خود لباسی با طراحی دولچه و گابانا را انتخاب کرد.

داستان موفقیت آنها به بیست و دو سال پیش بازمی گردد هنگامی که این دو طراح با ۱۵۰۰ دلار در جیب کسب و کار خود را راه انداختند. ازآن موقع، برند آنها به قله های موفقیت در زمینه تولید کالکشن های لباس و اکسسوری زنان رسید. این دو طراح کار خود را از دستیاری در آتلیه‌هایی در میلان آغاز کردند. پس از یافتن اهداف و علایق مشترک در یکدیگر، در سال ۱۹۸۵ با قرار دادن نامشان در کنار یکدیگر برند خود را شکل دادند.

آنها اولین کالکشن لباس های زنانه خود را در سال ۱۹۸۵ عرضه کردند. از آنجایی که پول کافی برای استخدام مدل برای شوی لباس خود نداشتند از دوستان خود تقاضا کردند در این کار کمکشان کنند. آنها حتی از رویه تخت به عنوان پرده استیج شوی خود استفاده کردند. فروش اولین کالکشن آنها انقدر نا امید کننده بود که آن دو ناچار شدند تا به فکر لغو سفارش پارچه برای کالکشن دوم خود بیفتند اما تصادفا پیغام لغو درخواست پارچه به شرکت نرسید و پارچه ها آماده شدند. از این رو آنها مجبور به تولید کالکشن دوم خود شدند. در همین حین اولین فروشگاه خود را بازگشایی کردند و به نتایج امیدوارکننده ای دست یافتند.

چهارمین شوی فشن آنها، تاثیر مهمی بر بازار مد ایتالیا گذاشت. در این کالکشن دولچه به ریشه های سیسیلی خود رجوع کرد. این شو با موفقیت بی نظیری روبرو شد به طوری که یکی از لباس های طراحی شده به “پیراهن سیسیلی”شهرت یافت و در بین صد لباس مهم طراحی شده دنیا قرار گرفت.

پس از موفقیت این شو، دولچه و گابانا مسیر موفقیت را تا به امروز طی کردند و هرگز به عقب بازنگشتند. این دو کالکشن لباس های مردانه را نیز به کارهای خود اضافه کردند. آن ها همچنین، در فروشگاههای ایتالیا، هنگ کنگ و ژاپن خود عطرهایی به نام خود به فروش رساندند. هر دو طراح از شیوه زندگی آزاد هنری الهام گرفته اند و این در کالکشن هایشان که در آنها رنگ های تیره و تصویر حیوانات به کار گرفته شده است، به وضوح دیده می شود. عطش طراحی لباس برای آن ها همانند ساخت فیلم است. آنها داستانی را خلق می کنند و سپس به طراحی لباس بر پایه آن داستان می پردازند. D&G شامل کت و شلوار گانگستری، کت های گل گلی و غیره نیز می شود. کالکشن زنانه آنها همواره به همراه کمپین های تبلیغاتی متعدد ارائه می‌گردد. این دو طراح در سال ۱۹۹۶ به کار مورد علاقه خود یعنی طراحی، زمینه ای موسیقیایی اضافه کردند. آنها اولین تک آهنگ خود را خواندند و در آن از عشق خود یعنی دولچه و گابانا سخن به میان آوردند.

شانس در موفقیت هر دو طراح نقش عمده ای را ایفا کرده است. اگر چه نام های بزرگی مانند آرمانی و ورساچی در ایتالیا حضور دارند، ولی آنها نیز توانسته اند بخش قابل توجهی از توجه ها و سهم بازار ایتایا را به خود اختصاص دهند. 

تا سال ۱۹۹۷، شرکت دی اند جی، درآمد سالانه بالغ بر ۴۰۰ میلیون پوند داشت. دولچه و گابانا اعلام کردند که میخواهند در سن ۴۰ سالگی بازنشته شوند. آنها در سال ۲۰۱۰ فروشگاهی در ملبورن استرالیا بازگشایی کردند. پیدا کردن مکان مناسبی برای فروشگاه آسان نبود اما نهایتا آنها در خیابان کالینز در قلب شهر مکان مناسبی پیدا کردند. رابطه عاطفی میان آن دو چند سال قبل به پایان رسید اما رابطه کاری همچنان به قوت پیشین ادامه دارد. دولچه و گابانا تا به امروز، راهی طولانی را از زمانی که برندشان را سی سال پیش در میلان راه اندازی کردند طی کرده اند.

آنها کسب و کار خود را به خاطر پول یا شهرت آغاز نکردند بلکه با عشق به کار طراحی و لذت بردن از انجام آن وارد این عرصه شدند. آنها کاملا عاشق دنیای فشن و طراحی لباس بودند و این موضوع را خیلی بلند و آشکار به همه افراد در سرتاسر دنیا نشان دادند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *