قبلی
بعدی

آرایش کوکتل چیست و چگونه انجام می شود

آرایش عصر که در اصطلاح تخصصی با عنوان میکاپ کوکتل شناخته می‌شود، دارای مشخصاتی است که علاقمندان به دنیای زیبایی باید از آن مطلع باشند. این آرایش به عنوان یکی از مدرن‌ترین زیر مجموعه‌های آرایش شب می‌تواند چهره خانم‌ها را بدون نیاز به استفاده بیش از حد از لوازم آرایش تبدیل به چهره‌ای همانند ستارگان سینما نماید.آرایش کوکتل، آرایشی میباشد که مختص عصر بوده و در واقع ترکیبی از آرایش شب و روز میباشد در این نوع آرایش ممکن است مرکز توجه چشم ها باشد و یا لب ها باشند و این نوع آرایش طرفداران خاص خودش دارد.

نحوه آرایش در شب و روز با هم متفاوت است ؛ آرایش روز با رنگ های گرم و سبک انجام می شود ودر آن خط چشم برجسته و ریمل زیاد به کار نمی رود اما در آرایش شب از خط چشم کاملا مشخص و ریمل و سایه با رنگ های سرد استفاده می کنیم

 اصول حرفه ای در آرایش عصر بر مبنای سه نکته بنا نهاده شده است.

۱. آرایش عصر مخصوص حضور در اماکنی با نور مصنوعی می باشد.

۲. زیبایی چشم ها مترادف با تکمیل ۸۰ درصد از زیبایی تمام چهره می باشد.

۳. برای جلوه گری بیشتر در ناحیه چشم ها باید سایر نواحی چهره را به شکلی محو آرایش نمود.

با توجه به این ۳ نکته کلیدی می توان یک فرمول ثابت را به دست آورد که تمامی مشخصات آرایش عصر یا کوکتل را با خود همراه خواهد داشت. این فرمول ثابت به ما می گوید جهت آرایش عصرانه، اولاً باید تمامی تکنیک های مربوط به میکاپ در زیر نور مصنوعی را رعایت کنیم و در درجه بعدی تمامی تمرکز و انرژی را معطوف به گریم چشم ها و استفاده حرفه ای از سایه چشم و انواع مژه مصنوعی نمائیم.

در مرحله نهایی نیز به قصد دست یابی به تاثیر و حصول نتیجه ای بهتر می بایست سایر نواحی چهره را به طرزی محو و نا محسوس آرایش نمائیم. دلیل این امر در یک نکته پنهانی و زیرکانه مخفی شده است و این دلیل همان نکته معروف در علم روانشناسی مربوط به معاشرت اجتماعی می باشد که می گوید در اولین برخورد، بیشترین توجهات به ناحیه چشم ها معطوف می گردد و ارتباط چشمی از با اهمیت ترین اصول در روابط اجتماعی می باشد.

به همین دلیل جهت حضور در مراسم و جشن های مهم لازم است که از اصول آرایش عصر تبعیت نمود تا بیشترین تاثیر گذاری را در اطرافیان ایجاد نماید. این امر به معنای استفاده بیش از حد از لوازم آرایش نیست بلکه بیشترین تاکید بر آرایش زیرکانه و پر رنگ نمودن خطوط طبیعی چشم ها و تمرکز نگاه می باشد.

آرایش عصر برای هر فرم هندسی در صورت خانم ها مناسب بوده و می توان با رعایت اصول کلاسیک، چهره ای ایده آل بسازیم.

می دانیم که انواع مختلفی از فرم های هندسی برای صورت های مختلف تعریف شده است. باید این تفاوت ها را بشناسیم و طبق قوانین مربوط به متعادل سازی چهره که به وسیله تکنیک سایه و روشن ایجاد خطای دید می نمایند، 

ابتدا صورت را با لوسیون یا شیر پاک کن تمیز کنید .

در مرحله بعدی کرم تغذیه کننده را روی پوست تان بزنید.

بعد از کرم تغذیه کننده نوبت به کرم پودر می رسد که می تواند برنزه یا بی رنگ باشد.

بعد از آن باید رژگونه بزنید.

در مرحله بعد به کل صورت تان پودر بزنید.

ریمل و خط چشم مشخص و برجسته ای بکشید.

از سایه با رنگ هایی چون سرمه ای ، دودی و آبی استفاده کنید.

لب هایتان را براق و بی رنگ کنید.

از فون ها و زیرسازی چرب و سنگین پرهیز شده و تنها به استفاده از لایه ای نازک از لیکوئید یا پن استیک هم رنگ با پوست اکتفا می شود. یعنی نیازی به چندین لایه کرم پودر نبوده و تغییرات شدید رنگ فون زمینه، مجاز نمی باشد.

برای حصول نتیجه بهتر می توان از اسفنج لاتکس مثلثی استفاده نمود که برای نواحی حساس مانند زیر چشم یا تیغه بینی نیز مناسب بوده و به خوبی کرم پودر را پخش می نماید.

ناگفته نماند که باید قبل از شروع این کار از کرم های مغذی و یا رطوبت رسان استفاده نمود تا چروک هایی ناخواسته در نواحی متحرک صورت ایجاد نشود. پس از فون زمینه و پخش یکسان آن، پودر فیکس بزنید و ده دقیقه قبل از شروع میکاپ به پودر اجازه دهید تا زیرسازی آرایش عصر شما را تثبیت نماید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *